Wyjazdowa wygrana. Mon-Pol w czołówce

Wyjazdowa wygrana. Mon-Pol w czołówce - Zdjęcie główne

SportW ostatniej kolejce rundy zasadniczej I ligi koszykówki kobiet, płocczanki wygrały na wyjeździe z AZS Lublin 42:63. Mon-Pol z czwartego miejsca w tabeli wystartuje teraz w play-offach, które rozpoczną się 13 marca.

Płockie koszykarki wygrały jak do tej pory 11 z 21 rozegranych meczów. Podopieczne Ireneusza Jasińskiego dobrze grały u siebie, niestety w meczach wyjazdowych w większości przypadków lepsze były rywalki.

W ubiegły weekend zawodniczki z Płocka zmierzyły się na wyjeździe z przedostatnią drużyną tabeli ligowej - Pszczółką AZS UMCS II Lublin. Koszykarki Mon-Polu dobrze weszły w spotkanie, bo już po kilku akcjach prowadziły 8:1. Niestety tak jak w poprzednich meczach, w szeregi przyjezdnych wkradło się rozluźnienie i miejscowe szybko odrobiły straty, by po chwili wyjść na prowadzenie. Pierwsza kwarta zakończyła się wygraną lublinianek 16:14.

W drugiej części podrażnione płocczanki zaczęły odrabiać straty. Celny rzut za trzy punkty Marleny Deko pozwolił odzyskać prowadzenie. Na trzy minuty przed końcem kwarty przewaga urosła do 14 trafień. W końcówce do głosu znowu doszły zawodniczki AZS-u i zniwelowały stratę do 6 punktów.

Po przerwie Mon-Pol pokazał swoją siłę i wygrał trzecią kwartę 19:2. W tej części gospodynie praktycznie nie istniały w ataku, z kolei ofensywa gości spisywała się nadzwyczaj dobrze, dzięki czemu przed ostatnią kwartą udało się wypracować przewagę 23 punktów.

Ostatnie 10 minut pojedynku było tylko dopełnieniem formalności. Pewne swego płocczanki przegrały tę odsłonę 8:10. Na szczęście zaliczka wypracowana w poprzednich minutach spotkania pozwoliła na spokojną wygraną.

Dla płockich koszykarek był to ostatni mecz rundy zasadniczej. Fazę play-off Mon-Pol zainauguruje za tydzień, kiedy to we własnej hali podejmie KKS Olsztyn.

Pszczółka AZS UMCS II Lublin - Mon-Pol Płock 42:63

Pszczółka: Grygiel 8, Kędzierska 3, Słoboda, Smoleń 8, Szczepanik 13, Poleszak 2, Duraj 8

Mon-Pol: Iwan, Janas 7, Kotonowicz 7, Kutycka 2, Chaliburda 14, Gruchot, Rucińska 7, Pytlarczyk 8, Sikorska 4, Deko 14