Wygrana w Poznaniu, Jutrzenka już druga!

Wygrana w Poznaniu, Jutrzenka już druga! - Zdjęcie główne

SportPierwszoligowe szczypiornistki Jutrzenki Płock pokonały w sobotni wieczór w Poznaniu ekipę miejscowego AZS AWF Volkswagen 23:16 (10:7).

Młody zespół z Płocka to beniaminek ligi, poczyna sobie bardzo dobrze. W Poznaniu płocczanki zdobyły pewnie kolejne dwa punkty i są wiceliderkami! Poznańskie akademiczki są przedostatnie, ale liczyły na zwycięstwo z płocczankami. Jednak od początku wyższość AZS PWSZ Jutrzenka nie podlegała dyskusji.

Ekipa gości prowadziła 5:2. Miejscowe zerwały się na kilka minut i wyszły na prowadzenie 6:5, ale w pierwszej połowie nie wykorzystały dwóch rzutów karnych, trafiły już tylko raz i Jutrzenka schodziła do szatni wygrywając 10:7.

Kwadrans przed końcem trwała zacięta walka, bo Jutrzenka prowadziła już tylko jedną bramką. Ale od tego momentu płocczanki zagrały koncertowo, niemal bezbłędnie. W ostatniej minucie wygrywały aż dziewięcioma bramkami i nawet dwa trafienia dla AZS nic nie zmieniły. Jutrzenka wygrała wysoko 23:16.

AZS AWF Volkswagen Poznań: Gała, Pawlak – Wasiak 5, Kwiecień 4, Łakomy 3, Matyja 1 , Kujawa 1, Łyszczyk 1, Peda 1, Szymańska, Karasiewicz.
AZS PWSZ Jutrzenka Płock: Pietrzak, Rakowska, Sirojć – Krysiak 6, Charzyńska 4, Neitsch 4, Jankowska 3, Rędzińska 3, Przybysz 2, Janiszewska 1, Klucznik, Laskowska, Zaremba

Inne wyniki: Sambor Tczew – MKS MOS Gniezno 49:8 (25:4), Sparta Oborniki Wlkp. - Słupia Słupsk 27:31 (16:16), pauzował UKS Kościerzyna. To już koniec pierwszej rundy. Po sześciu meczach z kompletem 12 punktów prowadzi faworyt rozgrywek Sambor. Druga jest Jutrzenka (8), trzecia Słupia (8), czwarta Sparta (6), piąta Kościerzyna (4),  szósty AZS AWF Poznań (2), a siódmy MKS Gniezno (0).

Do ekstraklasy awansuje zwycięzca grupy, druga ekipa zagra baraż. W sobotę 19 listopada w ósmej kolejce Jutrzenka zagra na wyjeździe ze Spartą.