Wygrana na finiszu rozgrywek [FOTO]

Wygrana na finiszu rozgrywek [FOTO] - Zdjęcie główne

SportW sobotę Królewscy Płock pokonały Mazovię Grodzisk Mazowiecki. Był to jeden z ostatnich meczów podopiecznych Adriana Piankowskiego przed przerwą zimową.

- Cieszę się, że trzy punkty zostały w Płocku - powiedziała po meczu Klaudia Łyzińska. -  Mimo wygranej uważam, że mogłyśmy strzelić jeszcze kilka bramek, bo stwarzałyśmy wiele trudnych dla przeciwnika sytuacji. Popełniłyśmy kilka błędów, ale potrafiłyśmy utrzymać się przy piłce. Dałyśmy z siebie wszystko i wychodząc na boisko, myślałyśmy tylko o wygranej.

Mecz rozpoczął się od zdecydowanych ataków gospodyń. Po 17 minutach gry było już 3:0, dwie bramki padły łupem Darii Nowak, a trzecie trafienie to błąd obrończyni przyjezdnych i gol samobójczy. Wydawać by się mogło, że po takim początku, będziemy świadkami jeszcze większej ilości bramek, niestety obrona i bramkarka zespołu z Grodziska Mazowieckiego skutecznie uniemożliwiały powiększenie przewagi.

Druga część spotkania, podobnie jak pierwsze 40 minut, to całkowita dominacja pomarańczowych. Przez pierwszy kwadrans tej części gry, płocczanki praktycznie nie schodziły z połowy gości. Wystarczyła chwila nieuwagi i piłkarkom Mazovii udało się zdobyć honorowego gola. Wynik 3:1 utrzymał się już do końca spotkania i Królewskie mogły się cieszyć z kompletu punktów.

Do końca rozgrywek zostały tylko dwa mecze. W środę piłkarki z Płocka pojadą do Wyszkowa, a ligowe zmagania zakończą 14 listopada na Stadionie Miejskim w naszym mieście.

KS Królewscy Płock - Mazovia Grodzisk Mazowiecki 3:1 (3:0)

Bramki: 7', 13' Daria Nowak, 17' bramka samobójcza (po uderzeniu Darii Kusej)

KS Królewscy Płock: Marta Hućko, Julia Mikołajewska, Daria Przybysz, Anna Wojtkowska, Kinga Lisiewska (53' Wiktora Wiączek), Klaudia Łyzińska, Daria Kusa, Klaudia Stradomska, Daria Nowak (K), Dominika Janicka, Alicja Jankowska (61' Olga Kamińska)