Wiślacy kończą z przytupem. Lider z Białegostoku na kolanach!

Wiślacy kończą z przytupem. Lider z Białegostoku na kolanach!  - Zdjęcie główne

SportNafciarze fazę zasadniczą zakończyli pewnym zwycięstwem. Podopieczni Jerzego Brzęczka wygrali na boisku lidera z Białegostoku aż 3:1. Dwie bramki zdobył Arkadiusz Reca.

Dla Nafciarzy każdy kolejny mecz to okazja poprawienia i tak dobrego wyniku. Wiślacy mogą grać na luzie, bez presji i kompleksów. Od początku w Białymstoku widać było, że Wisła Płock nie przestraszyła się lidera. A co najważniejsze, miało to odzwierciedlenie w wyniku.

Wynik już w 9. minucie otworzył Arkadiusz Reca. Dominik Furman świetnie dośrodkował z rzutu wolnego, a obrońca Wisły zamykał akcję na długim słupku. Wydawało się, ze podanie przetnie Łukasz Burliga, ale obrońca Jagi w dziwny sposób odpuścił. Recy nie pozostało nic innego, jak wpakować piłkę do siatki.

Po stracie bramki Jaga nieco się przebudził i stworzyła jakieś okazje, jednak Thomas Dahne nie był zmuszony do interwencji. A Wisła grała na tyle umiejętnie, że kwadrans później prowadziła już 2:0. Znów, tym razem z rzutu rożnego, dośrodkowywał Dominik Furman. Reca umiejętnie ustawił się na krótkim słupku, uprzedził obrońcę i uderzeniem głową podwyższył prowadzenie. Mariusz Pawełek był na tyle zaskoczony, że nie zdążył z interwencją.

Lider był oszołomiony. Podopieczni Ireneusza Mamrota co prawda zepchnęli Wisłę do defensywy, choć niewiele z tego wynikało. Najbliższej pokonania Dahne pod koniec pierwszej połowy był Arvydas Novikovas, ale fatalnie przestrzelił.

Druga połowa zaczęła od zdecydowanych ataków gospodarzy. Jagiellonia za wszelką cenę chciała zdobyć kontaktową bramkę, a ta sztuka udała się niespełna dziesięć minut po wznowieniu gry. Dobrym podaniem został obsłużony Martin Pospisil i mimo ofiarnie interweniującego Furmana uderzył sprzed pola karnego nie do obrony. Zawodnicy z Podlasia przycisnęli i byli coraz bliżej zdobycia wyrównującej bramki. Próbowali Frankowski i Pospisil, ale gospodarzom po prostu niewiele wychodziło. Lider nie grał na miarę oczekiwań, z czego korzystali goście.

Przyjezdni ograniczali się do kontrataków, a te z upływem czasu były coraz groźniejsze. W końcu, w 77. minucie Semir Stilić strzelił trzecią bramkę dla Nafciarzy. Tym samym ustalił wynik spotkania.

Wisła Płock sezon zasadniczy skończyła z 49 punktami na koncie. Dało to Nafciarzom czwarte miejsce w tabeli.