Wisła znacznie lepsza w Mielcu od Stali

Wisła znacznie lepsza w Mielcu od Stali - Zdjęcie główne

SportByło niemal lekko, łatwo i przyjemnie, choć po drodze trzeba było trochę się spocić. Szczypiorniści Wisły Płock wygrali w drugiej kolejce ekstraklasy w Mielcu ze Stalą różnicą 11 goli.

Równa walka trwała dokładnie 11 minut, wtedy na tablicy był remis 5:5. Później płocczanie odskoczyli, a bezlitosny dla mielczan był zwłaszcza rumuński skrzydłowy Valentin Ghionea. Już do przerwy strzelił 10 bramek, w tym sześć z karnych. Do przerwy Wisłą wygrywała pięcioma golami.

Drugą połowę Nafciarze zaczęli beznadziejnie, mylili się zwłaszcza Nenadic i Kavas. Z kolei w bramce Stali świetny był Krzysztof Lipka w bramce i po trzech minutach przewaga stopniałą do 18:16. Wtedy kilkoma dobrymi interwencjami popisał się Marin Sego, dwa razy trafił Adam Wiśniewski i zespół z Płocka w 41. min wyszedł na prowadzenie 25:18. Trener Taurona Stali poprosił o czas. Niewiele to zmieniło, kwadrans przed końcem płocczanie prowadzili 28:20.

10 minut przed końcem po kontrze grającej w osłabieniu Wisły zespół z Płocka prowadził różnicą 10 goli. Nafciarzom nie przeszkadzało nawet to, że sędziowie znacznie częściej wysyłali ich na ławkę kar. W Stali skutecznością wykazywał się tylko Grzegorz Sobót. Trener płocczan dał pograć wszystkim zawodnikom, a gospodarze nie byli w stanie zniwelować straty.

Najwięcej bramek dla Wisły strzelili: Ghionea – 12 (w tym 6 z karnych), Michał Kubisztal – 8, Petar Nenadic – 6. W następnej kolejce w sobotę 22 września o godz. 18 w Orlen Arenie Nafciarze zagrają z Pogonią Szczecin.

Tauron Stal Mielec – Wisła Płock 28:39 (13:18)

Stal: L.Kryński, K.Lipka - P.Wilk(1), Ł.Janyst(2), R.Gliński(3, 2k), M.Chodara(3), D.Kostrzewa(4, 2k), D.Krzysztofik(2), M.Gudz(1),  K.Krieger(2), G.Sobut(8), H.Kornecki, A.Babicz(1), P.Gawęcki(1)

Wisła: M.Šego, M.Wichary - C.Spanne, A.Wiśniewski(4), V.Ghionea(12, 6k), I.Nikčević, K.Syprzak(4), M.Toromanović(1), F.Ilyés(1), M.Kubisztal(8), B.Kavaš, M.Zołoteńko, A.Twardo, P.Paczkowski(3), P.Nenadić(6)

Upomnienia: R.Gliński, K.Krieger - M.Toromanović, B.Kavaš

Kary: Stal 4 min (M.Gudz 2 min, K.Krieger 2 min) - Orlen Wisła 18 min (M.Toromanović 4 min, C.Spanne 2 min, A.Wiśniewski 2 min, V.Ghionea 2 min, I.Nikčević 2 min, K.Syprzak 2 min, F.Ilyés 2 min, P.Paczkowski 2 min)