Wisła wymęczyła zwycięstwo z Wybrzeżem Gdańsk [FOTO]

Wisła wymęczyła zwycięstwo z Wybrzeżem Gdańsk [FOTO]  - Zdjęcie główne

SportNafciarze sobotniego meczu z pewnością nie zaliczą sobotniego meczu do udanych. Podopieczni Krzysztofa Kisiela ostatecznie wygrali, ale do przerwy to Wybrzeże prowadziło jedną bramką.

Niewielu kibiców zdecydowało się spędzić sobotnie popołudnie w Orlen Arenie. Ci, którzy o 13:00 stawili się na hali, nie oglądali zbyt dobrego widowiska. Zawodnicy obu drużyn popełniali proste błędy. Dobrze bronili bramkarze, a z czasem na boisku pojawił się Gilberto Duarte. Portugalczyk nieco rozruszał ofensywę Wisły, ale goście grali ambitnie i do przerwy to oni prowadzili jedną bramką.

Po zmianie stron gdańszczanie nadal prowadzili wyrównany pojedynek z wicemistrzami Polski. Jeszcze w 44. minucie na tablicy było 17:17. Płocczanie w swoich szeregach na szczęście mieli Marcina Wicharego, który mecz zakończył z 56% skutecznością. Gospodarze zaczęli wyraźnie dominować dopiero w ostatnim kwadransie. Między 47. a 60. minutą Wisła zdobyła 8 bramek, a Wybrzeże zaledwie 2. Ostatecznie wicemistrzowie Polski wygrali, ale przed sztabem szkoleniowym jeszcze dużo pracy przed zbliżającą się fazą play-off.

Orlen Wisła Płock – Wybrzeże Gdańsk 29:25 (13:14)

OrlenWisła Płock: Borbely, Morawski, Wichary – Duarte 7, M. Gębala, Racotea 1, Obradović, Toledo 2, Ivić 5(2k), Tarabochia 3, Daszek 4, Krajewski 3(1k), Mihić 1, Ghionea 2, T. Gębala, Piechowski 1

Wybrzeże Gdańsk: Chmieliński, Pieńczewski – Wołowiec 1, Bednarek 1, Adamczyk 2, Gądek, Komarzewski 1, Sulej 1, Kornecki, Wróbel 2, Kostrzewa 1, Marciniak, Papaj, Podobas 1, Prymlewicz, Rogulski 10(2k), Kondratiuk 5