Wisła wygrywa ważny mecz w Lidze Mistrzów [FOTO]

Wisła wygrywa ważny mecz w Lidze Mistrzów [FOTO] - Zdjęcie główne

SportMargines błędu wicemistrzów Polski jest bardzo mały. Nafciarze stanęli na wysokości zadania i listopad zaczęli od zwycięstwa, pokonując Dinamo Bukareszt 29:28.

Rywalizacja w grupie D jest bardzo wyrównana i po pierwszej serii gier cztery zespoły mają nadal szansę na awans. Przegrana z Dinamem mogłaby znacząco utrudnić zadanie Nafciarzom.

W pierwszej połowie gra Wisły nie kleiła się za bardzo i gospodarze nie potrafili zbudować znaczącej przewagi nawet pomimo tego, że zawodnicy Dinama co chwilę byli odsyłani na ławkę kar. Rumuni też nie mieli zbyt wiele do zaoferowania i tak gra toczyła się przez większą cześć pierwszej połowy. W 18. minucie niebieską kartkę za faul na Kamelu Alouinim zobaczył Jose De Toledo i Nafciarze przez resztę meczu nie mogli korzystać z usług Brazylijczyka, którego czeka także zawieszenie przynajmniej na jedno spotkanie. Do przerwy 14:12 dla Wisły.

W drugiej części spotkania podopieczni Xaviera Sabate potrafili już opanować nerwy, a brutalna gra gości nadal skutkowała wykluczeniami. Kiedy Wisła wypracowała pięciobramkową przewagę wydawało się, że spokojnie będzie kontrolować mecz do końca. Tymczasem Nafciarze zaczęli razić nieskutecznością, a Rumuni rzucili się w pościg, choć kilka sekund przez ostatnią syreną zdobyli tylko bramkę kontaktową.

Wiślacy wykonali zadanie. Wygrali przed własną, niezbyt liczną publicznością i nadal są w grze o awans z grupy D. Po sześciu spotkaniach mają na koncie 8 punktów, tyle samo co Dinamo i Elverum. Na pierwszym miejscu Ademar Leon z 9 oczkami. Następny mecz w Lidze Mistrzów już w najbliższą sobotę, a do Orlen Areny przyjedzie Elverum. W międzyczasie płocczanie rozegrają jeszcze mecz w PGNiG Superlidze z Piotrkowianinem Piotrków Trybunalski. To spotkanie we wtorek o 18:00

Orlen Wisła Płock – Dinamo Bukareszt 29:28 (14:12)

Orlen Wisła: Wichary, Borbely – Sulić 6, Daszek 8, Mlakar 4, Mihić 3, Moya 3, Obradović 1, Racotea 1, Krajewski 1, Tarabochia 1, Toledo 1, Zdrahala, Góralski, Źabić