Wisła wygrywa w Sosnowcu! Znamy terminarz grupy finałowej

Wisła wygrywa w Sosnowcu! Znamy terminarz grupy finałowej - Zdjęcie główne

SportNafciarze w Sosnowcu przegrywali 0:1, ale odwrócili losy rywalizacji i w ostatnim meczu rundy zasadniczej wygrali 3:1. Po 30 kolejkach Wisła Płock zajmuje 14. miejsce w lidze. Styl może pozostawiać sporo do życzenia, ale pod wodzą Leszka Ojrzyńskiego Wisła odniosła drugie zwycięstwo z rzędu.

Mecz w Sosnowcu był dla Wisły jednym z tych z kategorii "być albo nie być". Nafciarze zajmowali przedostatnie miejsce w tabeli, a w przypadku wygranej Zagłębie stosunkiem 3:0, to Wisła przystępowałaby do ostatecznej rozgrywki jako ostatni zespół w tabeli. To niosłoby za sobą spore konsekwencje, bo w przypadku równej liczby punktów po 37 kolejkach w pierwszej kolejności liczy się miejsce po rundzie zasadniczej. Spotkanie w Sosnowcu to także mecz drużyn bezpośrednio o utrzymanie w lidze.

Dużo lepiej zaczęło się dla gospodarzy, którzy objęli prowadzenie już w 4. minucie, po katastrofalnym błędzie w obronie Wisły. Mateusz Możdżeń  bez problemu znalazł Olafa Nowaka, a ten strzałem pod poprzeczkę pokonał Thomasa Dahne.

Na szczęście przez kolejnych 85 minut gole strzelali tylko Wiślacy. Po wrzutce z rzutu rożnego już w 8. minucie wyrównał Igor Łasicki, a pół godziny później piłkę do bramki skierował Oskar Zawada. Napastnik wrócił do wyjściowego składu po dwóch miesiącach i wreszcie się przełamał. Nie była to bramka z gatunku "stadiony świata", ale ważne, że do przerwy było 2:1 dla Wisły.

Dla Wisły najważniejsze było zainkasowanie trzech punktów i to się udało. Podopieczni Leszka Ojrzyńskiego jeszcze podwyższyli prowadzenie po tym, jak Lukáš Hroššo wybił uderzenie z rzutu wolnego przed siebie, a najszybciej przy futbolówce był Grzegorz Kuświk.

Nafciarze wygrali 3:1 i po 30. kolejkach mają 30 punktów na koncie, a to daje 14. miejsce w tabeli. Wisła wyprzedza Zagłębie Sosnowiec i Arkę Gdynia. W rundzie finałowej podopieczni Leszka Ojrzyńskiego zagrają trzy mecze u siebie i cztery na wyjeździe.