Wisła wygrała ostatni sparing. Pożegnanie Jerzego Brzęczka [FOTO]

Wisła wygrała ostatni sparing. Pożegnanie Jerzego Brzęczka [FOTO] - Zdjęcie główne

SportW ostatnim przedsezonowym sparingu Wisła Płock pokonała Stomil Olsztyn 2:0. To prawdopodobnie ostatni mecz Jerzego Brzęczka na ławce nafciarzy.

Spotkanie lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy od początku przycisnęli I-ligowca. Strzelali Nico Varela i Dominik Furman, ale brakowało precyzji. Wynik udało się otworzyć jednak dość szybko, bo w 12. minucie Karol Angielski był faulowany w polu karnym, a jedenastkę na bramkę zamienił Varela. Z czasem mecz się wyrównał, Stomil zaczął grać odważniej i nawet miał okazję do zdobycia bramki, choć to bardziej prezent defensywy Wisły. W świetnym stylu interweniował jednak Thomas Dahne. Jerzy Brzęczek desygnował skład bez nominalnych skrzydeł, za to z Mateuszem Szwochem i Semirem Stiliciem obok siebie. Gra nie porywała, ale to Wisła schodziła na przerwę przy skromnym prowadzeniu.

Po zmianie stron gospodarze szybko podwyższyli wynik - dośrodkowanie Furmana z rzutu wolnego na bramkę zamienił Alan Uryga. W 67. minucie szkoleniowiec Wisły dokonał siedmiu zmian, a na plus należy zapisać Jakuba Łukowskiego, który rozruszał płockie boki. Dobrze prezentował się też często faulowany Szwoch. Wynik nie uległ zmianie i Wiślacy zaliczyli ostatni sprawdzian przed inauguracją Ekstraklasy.

To prawdopodobnie ostatni mecz Jerzego Brzęczka w roli szkoleniowca Wisły. Po spotkaniu z trenerem rozmawiali jeszcze prezydent Andrzej Nowakowski i wiceprezes Tomasz Marzec. Chwilę później Brzęczek podszedł do trybuny i podziękował kibicom. Otrzymał owację na stojąco.

Wisła Płock - Stomil Olsztyn 2:0 (1:0)

1:0 Varela 13' (k.)

2:0 Uryga 54'

Wisła Płock: Thomas Dähne (67, Marcel Zapytowski) - Cezary Stefańczyk (67, Patryk Stępiński), Alan Uryga (67, Damian Byrtek), Adam Dźwigała (67, Bartłomiej Sielewski), Krystian Miś (46, Marcin Warcholak) - Dominik Furman, Damian Rasak (67, Patryk Wieliczko) - Mateusz Szwoch, Semir Štilić (46, Jakub Łukowski), Nico Varela (67, Giorgi Merebashvili) - Karol Angielski (67, Oskar Zawada).

Stomil Olsztyn (skład wyjściowy):  Michał Leszczyński - Lukáš Kubáň, Łukasz Sołowiej, Tomasz Wełnicki, Remigiusz Szywacz - Marcin Stromecki, Miłosz Trojak - Volodymyr Tanchyk, Grzegorz Lech, Piotr Głowacki - Mateusz Góral.

Rezerwowi: Piotr Skiba - Janusz Bucholc, Szymon Jarosz, Łukasz Jegliński, Paweł Głowacki, Dominik Kun, Tomasz Zając, zawodnik testowany, Jakub Mosakowski, Wojciech Dziemidowicz, Dominik Wasiak.