Wisła wróciła do ORLEN Areny. Nafciarze wygrywają z Chrobrym [FOTO]

Wisła wróciła do ORLEN Areny. Nafciarze wygrywają z Chrobrym [FOTO] - Zdjęcie główne

SportZawodnicy ORLEN Wisły Płock muszą szybko złapać dobrą formę, bo już za niespełna trzy tygodnie kluczowy dla tego sezonu dwumecz z Bjerringbro-Silkeborgiem. W sobotę w 16. kolejce PGNiG Superligi podopieczni Xaviera Sabate pokonali Chrobrego Głogów 29:21, choć były fragmenty meczu z których szkoleniowiec Wisły nie może być zadowolony.

Spotkanie rozpoczęło się chaotycznie dla wicemistrzów Polski, ale płocczanie dość szybko opanowali sytuację na parkiecie i zaczęli budować swoją przewagę. Duża w tym zasługa dobrej gry w obronie i skutecznych kontrataków. Wynik szybko urósł i na przerwę zespoły schodziły przy rezultacie 18:11.

Odrobienie siedmiobramkowej straty w ORLEN Arenie nie jest zadaniem łatwym dla żadnej drużyny, a już niemądrym byłoby podejrzewać o to Chrobrego Głogów. Mimo to goście od początku drugiej połowy zaczęli nadrabiać dystans, ale to głównie zasługa niemocy Nafciarzy. Przez pierwsze sześć minut Wisła zdobyła zaledwie jedną bramkę. Podopieczni Xaviera Sabate popełniali proste błędy, ale i głogowian nie było stać na tak dobrą grę przez 30 minut.

Skończyło się na 29:21, ale w kontekście meczu z Silkeborgiem, szkoleniowiec Wisły ma o czym myśleć.

ORLEN Wisła Płock - Chrobry Głogów 29:21 (18:11)