Wisła wróciła do gry. Na dzień dobry poległ Chrobry [FOTO]

Wisła wróciła do gry. Na dzień dobry poległ Chrobry [FOTO] - Zdjęcie główne

SportPo kilku tygodniach przerwy wróciły rozgrywki PGNiG Superligi. Orlen Wisła Płock we własnej hali pewnie pokonała Chrobrego Głogów, choć po pierwszej połowie to goście prowadzili.

Oczy wszystkich fanów piłki ręcznej skierowane są w kierunku trwających w Chorwacji mistrzostw Europy, ale reprezentacji Polski po raz pierwszy od lat zabrakło na wielkiej imprezie. Na domiar złego, remisując z Portugalią, biało-czerwoni kilka dni temu zaprzepaścili szansę na awans na przyszłoroczne mistrzostwa Świata. Do gry wrócili więc ligowcy, a wicemistrzowie Polski w pierwszym meczu w 2018 roku podejmowali Chrobrego Głogów.

Nafciarze do spotkania przystępowali w sporym osłabieniu, bo kilku podopiecznych Piotra Przybeckiego wciąż walczy na chorwackich parkietach. Szkoleniowiec płocczan nie mógł dziś skorzystać z usług kilku ważnych zawodników. Brakowało Sime Ivicia, Lovro Mihicia, Nemanji Obradovicia, Igora Żabicia czy Adama Borbely. Mimo to zdecydowanym faworytem meczu byli gospodarze.

Kibice w Orlen Arenie nie są jednak przyzwyczajeni do takiego przebiegu spotkania. Mecz dużo lepiej rozpoczęli głogowianie, którzy po zaledwie pięciu minutach prowadzili 3:0. Niemoc Wisły przełamał dopiero Jose de Toledo, a po kolejnych pięciu minutach był już remis 3:3. Spotkanie się wyrównało, zespoły grały w zasadzie bramka za bramkę. Po 30 minutach rywalizacji to przyjezdni wygrywali jednak jedną bramką.

Na drugą połowę wyszedł już jednak zupełnie inny zespół. Wiślacy szybko zdobyli kilka bramek i po raz drugi w tym meczu wyszli na prowadzenie. Tym razem już go nie oddali i spokojnie punktowali gości. Drugą połowę wygrali zdecydowanie, bo 18:8. Wynik meczu na 32:23 ustalił Michał Daszek.

W kolejnym meczu Orlen Wisłę Płock czeka wyjazd do Szczecina na mecz z Sandrą SPA Pogonią Szczecin. Dokładny termin tego meczu jeszcze nie został ustalony.

Orlen Wisła Płock - SPR Chrobry Głogów 32:23 (14:15)

Orlen Wisła: Wichary, Morawski – Krajewski 8, Ghionea 4, T. Gębala 1, Tarabochia 2, M. Gębala 2, de Toledo 3, Daszek 5, Duarte 3, Piechowski 2, Racotea 2, Sowul, Olkowski

Chrobry: Kapela, Zapora – Zdobylak 1, Sadowski 4, Klinger 2, Gujski 1, Tylutki 1, Biegaj 4, Orpik 1, Świtała 2, Babicz 5, Rydz 2, Wierucki, Pawłowski