Wisła straciła dwa punkty w meczu z Sandecją [FOTO]

Wisła straciła dwa punkty w meczu z Sandecją [FOTO] - Zdjęcie główne

SportNie tak wszyscy wyobrażali sobie ostatni w tym roku mecz przy Łukasiewicza 34. Wisła tylko zremisowała z beniaminkiem z Nowego Sącza.

Spotkaniem z Sandencją Nowy Sącz nafciarze żegnali się w tym roku ze stadionem przy Łukasiewicza 34. Na kilka ostatnich kolejek w 2017 roku podopieczni Jerzego Brzęczka złapali dobrą formę i wszyscy w Płocku liczyli na trzy punkty w starciu z beniaminkiem. Tym bardziej, że Sączersi ostatni mecz wygrali 17 września. A żeby cofnąć się do ostatniego zwycięstwa poza Niecieczą, bo tam swoje domowe spotkania rozgrywają dzisiejsi rywale Wisły, trzeba się cofnąć do 18 września, kiedy to podopieczni Radosława Mroczkowskiego wygrali w Gdańsku. Sęk w tym, że trener kilkadziesiąt godzin przed meczem został zwolniony. Jeśli mecz miałby się rozstrzygnąć na papierze, z pewnością skończyłby się wygraną Wisły.

Goście do Płocka przyjechali jednak niesamowicie zmotywowani. Kibice na stadionie nie zdążyli jeszcze zmarznąć, a Sandecja prowadziła 1:0. Już w 2. minucie Patrik Mraz zagrał do Aleksandra Koleva, a Bułgar pewnie pokonał Seweryna Kiełpina.

Przez kilkanaście kolejnych minut niewiele się działo, a nafciarze okazji do zdobycia bramki w zasadzie nie mieli. Raz w polu karnym znalazł się Arkadiusz Reca, ale jego uderzenie po długim słupku znacznie minęło bramkę.

Wyrównanie Wiśle dał Giorgi Merebaszwili. W polu karnym piłka trafiła do Gruzina, a ten mocnym strzałem pokonał Gliwę. Minęły niespełna dwie minuty, a bramkarz Sandecji drugi raz wyjmował piłkę z siatki. Tym razem skapitulował po strzale Damiana Szymański, choć wydawało się, że pomocnik wcześniej zagrał rękę. Arbiter nie miał wsparcia w postaci VARu i nakazał zacząć od środka.

Piłkarze prowadzeni przez Janusza Świerada nie zwątpli jednak i zdołali doprowadzić do wyrównania, choć było w tym sporo przypadku. Skorzystał jednak z niego Adrian Danek i po 36 minutach był remis 2:2. Jak się później okazało, tym samym ustalił wynik spotkania.

Druga połowa była dużo grosza pod względem piłkarskim. Gra była rwana, często przerywana faulami, a okazji do strzelania bramki z obu stron było jak na lekarstwo. Przyjezdnych remis widocznie zadowalał, bo coraz częściej zwalniali grę. Odkopywali piłkę, utrudniali wybicie piłki Kiełpinowi, z wykonaniem stałego fragmentu gry potrafili zwlekać prawie minutę. Arbiter jednak nie reagował.

Grę Wisły rozruszał nieco Konrad Michalak, który pojawił się w 70. minucie. Skrzydłowy na kilka sekund przed końcem mógł dać swojej drużynie zwycięstwo, ale fatalnie przestrzelił. Jego koledzy od kilkunastu minut coraz intensywniej nacierali na bramkę Gliwy, a Sączersi coraz rozpaczliwiej się bronili. Raz po raz kotłowało się w polu karnym, ale Szymański nie wykorzystał dwóch dogodnych okazji. Skończyło się na remisie, który w Płocku trzeba odebrać jako stratę dwóch punktów.

W tym roku podopieczni Jerzego Brzęczka zagrają jeszcze raz. W sobotę wybiorą się do Warszawy na derby Mazowsza. Początek meczu z Legią w sobotę o 20:30.

Wisła Płock - Sandecja Nowy Sącz 2:2 (2:2)