Wisła remisuje z Zagłębiem. Bramka debiutującego Gjertsena [FOTO]

Wisła remisuje z Zagłębiem. Bramka debiutującego Gjertsena [FOTO] - Zdjęcie główne

SportNafciarze nie grali dobrego spotkania, ale potrafili odwrócić losy meczu. Bramkę na wagę remisu zdobył debiutujący w barwach Wisły Płock Torgil Gjertsen.

Wiślacy cały czas czekają na pierwsze zwycięstwo w 2020 roku. Z Pogonią Szczecin było na wyciągnięcie ręki, potyczka z ŁKS-em wyglądała już dużo słabiej. Debiutu doczekał się mający problem ze zdrowiem Torgil Gjertsen. W wyjściowym składzie po raz pierwszy znalazł Cillian Sheridan, za to nawet na ławce niespodziewanie zabrakło Jakuba Rzeźniczaka. Jego brak to z pewnością duże osłabienie bloku defensywnego, który miał dzisiaj sporo pracy.

Podopieczni Radosława Sobolewskiego na początku kilkukrotnie zagrozili Dominikowi Hładunowi - z rzutu wolnego nieźle uderzył Dominik Furman, po krótkim rozegraniu mocno uderzył Damian Rasak, ale w obu przypadkach górą był bramkarz Zagłębia. Przy uderzeniu Damiana Michalskiego interweniować nie musiał, bo piłka minęła słupek. Po niespełna kwadransie Wisła jednak zgasła i dała się zdominować przyjezdnym.

Pierwszą 100-procentową sytuację już w 6. minucie zmarnował Patryk Szysz. Napastnik gości opanował długie podanie i stanął oko w oko z Thomasem Dahne, ale Niemiec wygrał ten pojedynek. Im dalej w mecz, tym bramkarz Wisły miał jednak więcej pracy. Lubinianie rozpędzali się i coraz częściej gościli w okolicach pola karnego Wisły. Sporo problemów obrońcom sprawiali ofensywnie usposobieni Sasa Balić i Alan Czerwiński. Goście przejęli kontrolę nad środkiem pola, zgarniali drugie piłki i kontrolowali przebieg wydarzeń na boisku. Co gorsza, pod koniec pierwszej połowy kontuzji doznał Maciej Ambrosiewicz, a jego miejsce zajął Dawid Kocyła. Do przerwy nafciarzom udało dowieźć się bezbramkowy remis, ale zdecydowanie lepszym zespołem było Zagłębie.

Po zmianie stron podopieczni Martina Sevela nie spuścili z tonu, a Wisła długo grała jeszcze gorzej. Gospodarze byli apatyczni, nie wychodzili na pozycję i mieli problemy z wymianą kilku podań. Miedziowi starali się zakładać wysoki pressing i w końcu dopięli swego. W 70. minucie zablokowany strzał przejął Czerwiński, dośrodkował, a celnie głową uderzy Damjan Bohar. Lubinianie zaczęli grać z większym luzem i starali się podwyższyć prowadzenie, ale zaledwie pięć minut później na tablicy było już 1:1.

Zaczęło się od ryzykownego zagrania Dahne, który atakowany w okolicach 20. metra nawinął rywala i zagrał bardzo dokładnie na kilkadziesiąt metrów do Merebaszwilego. Gruzin wykonał swój firmowy zwód i zacentrował, a w polu karnym czekał Torgil Gjertsen. Debiutujący w barwach Wisły Norweg głową dał remis. Kilka minut później opuścił jednak boisko z kontuzją, a jego miejsce zajął kolejny debiutant - Hubert Adamczyk.

Obie drużyny chciały powalczyć o pełną pulę, a bliżej zdobycia zwycięskiej bramki byli goście. Szyszowi zabrakło jednak kilku centymetrów przy próbie głową. W samej końcówce kotłowało się w polu karnym lubinian, ale brakowało dokładnego dośrodkowania. Ostatecznie spotkanie zakończyło się remisem 1:1.

Po 23 kolejkach Wisła Płock ma 32 punkty na koncie. Kolejne spotkanie Nafciarze rozegrają na wyjeździe. Mecz z Wisłą Kraków odbędzie się w sobotę 29 lutego o 15:00.

Wisła Płock - Zagłębie Lubin 1:1 (0:0)