Reklama

Wisła Płock Youth Cup po raz czwarty! Udział weźmie 70 drużyn z 9 krajów

Opublikowano:
Autor:

Wisła Płock Youth Cup po raz czwarty! Udział weźmie 70 drużyn z 9 krajów  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Sport Już po raz czwarty na płockich obiektach sportowych rozegrany zostanie Wisła Płock Youth Cup. Tegoroczna edycja pod wieloma względami zapowiada się rekordowo.

Już po raz czwarty na płockich obiektach sportowych rozegrany zostanie Wisła Płock Youth Cup. Tegoroczna edycja pod wieloma względami zapowiada się rekordowo. 

Wisła Płock Youth Cup to jeden z największych turniejów dla młodzieży w regionie i powoli na stałe wpisuje się w kalendarz imprez sportowych w mieście. Tegoroczna edycja będzie już czwartą, a do Płocka przyjedzie 1200 zawodników z 9 krajów, m.in. Litwy, Łotwy, Rosji czy Czech. Daje to łącznie 70 drużyn. Dla porównania w poprzedniej edycji wzięło udział 850 młodych adeptów futbolu. 

W turnieju wezmą udział zawodnicy z pięciu roczników: od 2006 do 2010 roku, a rywalizacja toczyć będzie się na czterech obiektach: przy ul. Łukasiewicza 34, stadionie miejskim im. Bernarda Szymańskiego, stadionie KS Stoczniowiec Płock oraz na boisku w Maszewie. 

Zawodnicy z rocznika 2006 będą grali w zespołach 11-osobowych, roczniki 2007 i 2008 w 9-osobowych, a 2009 i 2010 w 7-osobowych. Spotkania będą trwały 40 minut (2 połowy po 20 minut). W międzyczasie młodzież wybierze się m.in. na wycieczkę do zoo, będą też zwiedzać stadion im. Kazimierza Górskiego. 

Zawody rozpoczną się w piątek rano, a oficjalne otwarcie nastąpi o 19:15 na trybunie krytej stadionu Wisły Płock. Finał przewidziano na niedzielę, o 13:00 rozpocznie się ceremonia zamykająca turniej. 

Sponsorem głównym Międzynarodowego Turnieju Piłki Nożnej Wisła Płock Youth Cup 2019 jest PKN Orlen. Turniej współfinansowany jest ze środków budżetu Województwa Mazowieckiego oraz ze środków otrzymanych z Urzędu Miasta Płocka.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE