Wisła Płock przez okres przygotowawczy idzie jak burza

Wisła Płock przez okres przygotowawczy idzie jak burza - Zdjęcie główne

SportOd poniedziałku nafciarze szlifują formę w Grodzisku Wielkopolskim, a w środowe popołudnie rozegrali mecz kontrolny z Koroną Kielce. Podopieczni Jerzego Brzęczka wysoko pokonali Koronę Kielce 3:0, a wszystkie bramki zdobyli jeszcze w pierwszej połowie.

Spotkanie dobrze ułożyło się dla Wiślaków, którzy już w 3. minucie objęli prowadzenie za sprawą Alana Urygi. Wynik poprawili tuż przed przerwą, a bramki strzelali Mateusz Szwoch i Karol Angielski.

W spotkaniu z Koroną nie wystąpili podstawowi bramkarze, którzy nadal leczą kontuzje. Poza tym wydaje się, że Jerzy Brzęczek desygnował dziś od pierwszych minut najsilniejszy skład. W drugiej połowie 25 minut na zaprezentowanie swoich umiejętności dostali testowani Tomasz Andrzejewski i Patryk Cieślak.

Nie ma co przykładać wagi do meczów sparingowych, bo w okresie przygotowawczym chodzi przede wszystkim o wprowadzenie nowych zawodników i wypracowanie schematów gry, a zawodnicy obu drużyn mają "ciężkie nogi" po treningach. Niemniej seria Wisły musi robić wrażenie - nafciarze wygrali trzy z czterech dotychczasowych spotkań, w tym dwa z drużynami z Ekstraklasy. Podopieczni Jerzego Brzęczka w okresie przygotowawczym strzelili 11 bramek, stracili 6, a w meczu z Koroną po raz pierwszy zachowali czyste konto.

Wisła Płock - Korona Kielce 3:0 (3:0)

1:0 - Alan Uryga 3'

2:0 - Mateusz Szwoch 43'

3:0 - Karol Angielski 45'

Wisła Płock: Bartłomiej Gradecki (46, Marcel Zapytowski) - Cezary Stefańczyk (64, Patryk Stępiński), Alan Uryga (64, Igor Łasicki), Adam Dźwigała (64, Damian Byrtek), Krystian Miś (46, Marcin Warcholak), Mateusz Szwoch (64, Tomasz Andrzejewski), Dominik Furman (64, Damian Rasak), Damian Szymański (64, Patryk Wieliczko), Caló Oliveira (64, Patryk Cieślak), Semir Stilić (46, Jakub Łukowski), Karol Angielski (46, Oskar Zawada).

Korona Kielce (skład wyjściowy): Paweł Sokół - Bartosz Rymaniak, Djibril Diaw, Adnan Kovacević, Ken Kallaste, Michael Gardawski, Zlatko Janjić, Jakub Żubrowski, Vato Arveladze, Ivan Jukić, Elia Soriano.