Wisła Płock króluje na Mazowszu. Legia upokorzona przy Łazienkowskiej

Wisła Płock króluje na Mazowszu. Legia upokorzona przy Łazienkowskiej - Zdjęcie główne

SportNafciarze zagrali fantastyczne spotkanie przy Łazienkowskiej i wygrali z mistrzami Polski 4:1. Podopieczni Dariusza Dźwigały trzy bramki strzelili Legii w 50 minut, co nie zdarzyło się jeszcze w XXI wieku.

Wisła w sezon weszła źle. Z początku gra wyglądała przyzwoicie, ale nie przekładało się to na punkty. Po pięciu kolejkach Nafciarze mieli ich zaledwie dwa i dno tabeli było coraz bliżej. Ponadto tydzień temu płocczanie gładko przegrali z Arką Gdynia. Mistrzowie Polski co prawda skompromitowali się w europejskich pucharach, ale to Legia była zdecydowanym faworytem Derbów Mazowsza.

Faworytem, który absolutnie nie podjął dziś rękawicy. Dariusz Dźwigała zamieszał składem i chyba nikt przed meczem nie wskazałby takiego zestawienia Wisły. Szkoleniowiec trafił jednak w dziesiątkę. Od początku swojej pracy wpaja zawodnikom, że najważniejszy jest odbiór piłki tuż po jej stracie. I tak grała dziś Duma Mazowsza. Damian Rasak, dla którego był to pierwszy mecz w tym sezonie, wyglądał jak profesor środka pola, podobnie jak Damian Szymański i Dominik Furman. Wielką ochotę do gry przejawiał Giorgi Merebaszwili, który raz po raz kręcił Arturem Jędrzejczykiem. Świetnie grała też cała formacja obronna, a kluczowymi interwencjami wyróżniał się Adam Dźwigała. Wskazanie słabego ogniwa w zespole Wisły jest arcytrudne, a po pierwszej połowie należałoby postawić na Thomasa Dahne, ale tylko dlatego, że Niemiec w premierowych 45 minutach był praktycznie bezrobotny.

Lepszym zespołem od początku do końca byli goście. Już w pierwszej połowie strzelili dwie bramki, a zaczął Ricardinho. Świetną akcję lewą stroną przeprowadził Merebaszwili i wyłożył piłkę Ricardinho. Nie pozostało nic innego jak skierować ją do siatki. Na 2:0 podwyższył Furman. Pomocnik oddał fantastyczny strzał z rzutu wolnego. Niestety, w międzyczasie z boiska zszedł gruziński skrzydłowy. Ucierpiał w starciu z Inakim Astizem.

Druga połowa ledwie się zaczęła, a kibice oglądali kolejnego gola w wykonaniu Wisły. Strzelcem ponownie Ricardinho. Trudno wskazać, kiedy ostatni raz Legia straciła w lidze trzy bramki na swoim stadionie w niespełna 50 minut. W XXI wieku się to nie wydarzyło.

Nafciarze jednak się nie podpalili. Grali mądrze, z pełnym zaangażowaniem i poświeceniem. Taką Wisłę kibice chcą oglądać co tydzień. Walczącą, nieustępliwą, zjednoczoną i przede wszystkim skuteczną. Swoich szans goście szukali po kontratakach. Po jednym z nich faulować musiał Astiz, a że miał na swoim koncie już żółtą kartkę, sędzia Jarosław Przybył wyrzucił go z boiska. Na kwadrans przed końcem arbiter podyktował jeszcze karnego dla Wisły. Wycięty w szesnastce Legii został Jakub Łukowski, a pewnym egzekutorem okazał się Nico Varela.

Legia przejęła inicjatywę, a Dahne kilkukrotnie ratował swój zespół. Podopieczni Sa Pinto zdobyli honorową bramkę za sprawą Carlitosa. O odrobieniu strat nie mogło być mowy. Na Mazowszu panuje Wisła Płock.

Legia Warszawa - Wisła Płock 1:4 (0:2)

0:1 Ricardinho 12'

0:2 Furman 40'

0:3 Ricardinho 48'