Wisła miażdży w Orlen Arenie. Chrobry bez szans [ZDJĘCIA]

Sport W kolejnym meczu ligowym piłkarze ręczni ORLEN Wisły Płock nie dali żadnych szans Chrobremu Głogów. W piątkowy wieczór płocczanie wygrali w Orlen Arenie aż 40:19 (16:9).

Trener płocczan zdecydował, że w potyczce z Chrobrym nie zagrają Zoltan Szita i Dawid Fernandez.

Goście po rzucie karnym objęli prowadzenie, ale po trafieniach Krzysztofa Komarzewskiego i Michała Daszka gospodarze wyszli na prowadzenie 2:1. Chrobry remisował jeszcze po 3, ale szybko zrobiło się 11:4 dla gospodarzy.

Dobrze bronił Krystian Witkowski, przewaga Nafciarzy rosła, do przerwy było to już siedem bramek (16:9).

W drugiej połowie zespół z Płocka nie odpuszczał, więc różnica na tablicy wyników zmieniała się w szybkim tempie. Ostatecznie Dmitrij Żytnikow ustalił wynik na 40 do 19. Aż 10 bramek zdobył Siergiej Kosorotow (nie wykorzystał jednego rzutu karnego).

ORLEN Wisła Płock - Chrobry Głogów 40:19 (16:9)

Bramki dla Wisły: Kosorotow 10, Lucin 5, Żytnikow i Krajewski - po 4, Jurecić, Komarzewski, Mihić, Daszek - po 3, Czapliński, Daćko, Mindegia, Sunsja, Serdio - po 1.