Wisła lepsza od Azotów na koniec sezonu zasadniczego

Wisła lepsza od Azotów na koniec sezonu zasadniczego - Zdjęcie główne

SportZwycięstwem w hicie kolejki zawodnicy Orlen Wisły Płock zakończyli rundę zasadniczą tegorocznego sezonu PGNiG Superligi. W ostatnim meczu Nafciarze pokonali na wyjeździe Azoty Puławy, choć zwycięstwo nie przyszło im łatwo.

Już przed meczem było wiadomo, że podopieczni Xaviera Sabate w sezonie zasadniczym zajmą drugie miejsce. Niemal komplet punktów zdobyli zawodnicy PGE Vive Kielce, którzy stracili oczko tylko w starciu z Orlen Wisłą Płock. Nafciarze przegrali oba mecze z Vive i zaliczyli wpadkę w Zabrzu, ale i tak miejsce za  plecami mistrzów Polski po 26 kolejkach mieli w kieszeni.

Rywalizacja na rodzimych parkietach to ostatnie, co zostało Nafciarzom do ugrania w tym sezonie. Władze klubu zapowiadają walkę o mistrzostwo, ale najpierw trzeba było potwierdzić klasę w starciu z pretendentem do wicemistrzostwa.

Wisła dobrze weszła w mecz i szybko wyszła na trzybramkowe prowadzenie, a spora w tym zasługa Adama Borbely, który odbijał rzuty gospodarzy. Niemoc Azotów trwała do 7. minuty, a potem zdobywanie kolejnych trafień przychodziło z trudem jednym i drugim. Momentami to podopieczni Zbigniewa Markuszewskiego wychodzili na prowadzenie, ale ostatecznie Nafciarze opanowali choć trochę sytuację, choć groźnej kontuzji doznał Mateusz Góralski. Skrzydłowy zderzył się bandą reklamową i natychmiast pojechał do szpitala. Do przerwy kibice oglądali tylko 19 bramek, a minimalną przewagę mieli wicemistrzowie Polski (10:9).

Po zmianie stron dobrą formę potwierdził Adam Morawski, który obronił aż siedem rzutów. Jego interwencje dawały komfort Wiślakom, bo w ataku nie do końca się kleiło, a w dodatku dobrze grał też vis a vis Loczka. Przez większą część drugiej połowy pojedynek był wyrównany, a wicemistrzowie Polski dopiero w końcówce uciekli Azotom. Zwycięstwo efektowną obroną przypieczętował Morawski.

W 26 kolejkach rundy zasadniczej Orlen Wisła Płock zgromadziła 68 punktów. Nafciarze wygrali 23, a przegrali 3 mecze. Drużyna prowadzona przez Xaviera Sabate może pochwalić się najlepszą obroną w lidze-Wisła straciła tylko 582 bramki.

W ćwierćfinale Orlen Wisła Płock zmierzy się z Piotrkowianinem Piotrków Trybunalski.

KS Azoty-Puławy – Orlen Wisła Płock 21:24 (9:10)