Wisła gromi, Kubisztal razy trzy na parkiecie

Wisła gromi, Kubisztal razy trzy na parkiecie - Zdjęcie główne

SportZgodnie z przewidywaniami szczypiorniści Wisy Płock nie mieli w Przemyślu najmniejszych problemów z beniaminkiem ligi Czuwajem. Nafciarze wygrali po raz szósty, gospodarze po raz szósty przegrali.

Przepaść między zespołami jest ogromna, więc zagadką mogły być jedynie rozmiary zwycięstwa gości. Starcie było także okazją do spotkania Michała Kubisztala z Wisły z braćmi Dariuszem i Maciejem, którzy są kołowymi w Przemyślu. W Virecie Zawiercie gra jeszcze czwarty z rodzeństwa – Mariusz.

Po 15. minutach Nafciarze prowadzili 8:3 i systematycznie powiększali przewagę. Do przerwy wynosiła ona osiem bramek. W drugiej połowie nic się nie zmieniło,płocczanie panowali na parkiecie. Trener Lars Walther wprowadził do gry wszystkich zawodników.
Najskuteczniejszy był Paweł Paczkowski (na zdjęciu) - 7 goli.

W siódmej kolejce 21 października Nafciarze zagrają w Zabrzu z Powenem, a 31 października w Orlen Arenie zobaczymy reprezentację Polski w meczu eliminacji mistrzostw Europy z Holandią.

AZS Czuwaj Przemyśl - Wisła Płock 25:42 (12:20)

Czuwaj: Sar, Szczepaniec, Jarosz - Basiak 6, M. Kubisztal 4, Kroczek 4, Stołowski 4, Śliwka 3, Papaj 2, D. Kubisztal 1, Misiewicz 1, Kostka.

Wisła: Wichary, Šego - Paczkowski 7, Wiśniewski 6, Ghionea 5, Nenadić 5, Ilyés 5, Syprzak 4, Nikčević 3, Spanne 2, Eklemović 2, Kavaš 2, Kubisztal 1, Twardo, Toromanović, Zołoteńko.

Kary: Czuwaj - 2 min; Wisła - 8 min