Wisła grała z Lechem Poznań [FOTO]

Wisła grała z Lechem Poznań [FOTO] - Zdjęcie główne

SportW pierwszym letnim sparingu Wisła Płock zmierzyła się z zeszłorocznym mistrzem Polski Lechem Poznań. Na grę testową płocka drużyna udała się do ośrodka BoniFaCio w Kępie pod Płońskiem, gdzie poznaniacy przebywają na obozie przygotowawczym przed rozgrywkami ekstraklasy.

Wysoka temperatura i mocno grzejące słońce nie przeszkodziły kibicom, którzy licznie pojawili się na obiekcie, by obserwować ciekawie zapowiadające się spotkanie. Od pierwszych minut stroną dominującą była Wisła, która kilkukrotnie zagroziła bramce Lechitów. Ci, pomimo przewagi w posiadaniu piłki, nie potrafili rozmontować szczelnego bloku defensywnego płocczan. Sytuacja zmieniła się w 31. minucie. Sędzia dopatrzył się przewinienia w polu karnym Seweryna Kiełpina i wskazał na wapno. Piłkę na 11. metrze ustawił Dawid Kownacki, który pewnym strzałem pokonał płockiego bramkarza. Pod koniec pierwszej połowy ponownie do głosu doszli nafciarze, spychając przeciwnika do defensywny, jednak nie zdołali ostatecznie zdobyć wyrównującej bramki.

W drugiej odsłonie meczu od początku dominowali gospodarze z Poznania, którzy już w 55. minucie podwyższyli prowadzenie. Wracający z wypożyczenia z Arki Gdynia Dariusz Formella zdecydował się na płaski strzał z ostrego kąta, pokonując interweniującego Mateusza Kryczkę. Lech nie odpuszczał i do końca meczu starał się podwyższyć prowadzenie, jednak ostatecznie sparing zakończył się wynikiem 2:0 dla poznaniaków.

Kolejną grę testową Wisła rozegra w niedzielę, już w trakcie letniego obozu przygotowawczego w Grodzisku Wielkopolskim. W położonej nieopodal Opalenicy nafciarze zmierzą się z Zagłębiem Lubin.

Lech Poznań – Wisła Płock 2:0 (1:0)

Bramki: 31. Kownacki (31.), Formella (55.)

Lech Poznań: - 1. połowa - Matúš Putnocký - Tomasz Kędziora, Dariusz Dudka, Lasse Nielsen, Maciej Wilusz - Dawid Kownacki, Radosław Majewski, Łukasz Trałka, Darko Jevtić (30. Maciej Gajos), Kamil Jóźwiak - Nicki Bille Nielsen. 2. połowa - Jasmin Burić - Kebba Ceesay, Paulus Arajuuri, Jan Bednarek, Robert Gumny - Maciej Makuszewski, Abdul Aziz Tetteh, Maciej Gajos, Dariusz Formella, Szymon Pawłowski - Nicki Bille Nielsen (67. Dawid Kownacki).

Wisła Płock: - 1. połowa - Seweryn Kiełpin - Patryk Stępiński, Przemysław Szymiński, Bartłomiej Sielewski, Kamil Sylwestrzak - Damian Piotrowski, Dominik Furman, Maksymilian Rogalski, Dimitar Iliev, Arkadiusz Reca - Mikołaj Lebedyński. 2. połowa - Mateusz Kryczka - Cezary Stefańczyk, Przemysław Szymiński (5. Bartłomiej Sielewski), Damian Byrtek, Kamil Sylwestrzak (69. Patryk Stępiński) - Dominik Kun, Piotr Wlazło, Piotr Mroziński, Wojciech Łuczak, Arkadiusz Reca (69. Damian Piotrowski) - Mikołaj Lebedyński (69. Dimitar Iliev).