Reklama

Wielkopolska zdobycz PTW na ergowiosłach

Opublikowano:
Autor:

Wielkopolska zdobycz PTW na ergowiosłach - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Sport Dwa medale złote i jeden srebrny to dorobek Płockiego Towarzystwa Wioślarskiego w Mistrzostwach Wielkopolski w Wioślarstwie Halowym.

Dwa medale złote i jeden srebrny to dorobek Płockiego Towarzystwa Wioślarskiego w Mistrzostwach Wielkopolski w Wioślarstwie Halowym.

Zdecydowanie najlepiej płocczanie spisali się w kategorii juniorów. Bezapelacyjne zwycięstwo odniósł Łukasz Krajewski, który nie dał najmniejszych szans swoim rywalom. Był wśród nich Michał Turowski. Klubowy kolega złotego medalisty spisał się doskonale, sięgając po drugie miejsce.

Rywalizacja juniorów młodszych okazała się dużo bardziej wyrównana, a przez to przyniosła zdecydowanie więcej emocji. A gdy podliczone zostały wyniki osiągnięte przez poszczególnych zawodników, okazało się, że najlepiej „popłynął” płocczanin Marcin Krysiński.

Organizatorzy kaliskiej rywalizacji przygotowali również dodatkową atrakcję, jaką był rozgrywany po raz pierwszy Internetowy Puchar Polski na Ergometrze Wioślarskim. W tym samym czasie zawodnicy startowali jednocześnie w Kaliszu, Szczecinie, Gdańsku i Bydgoszczy, a ich rywalizacja była scalona na telebimach poprzez łącza internetowe. Całość imprezy można było bez wychodzenia z domu śledzić w internecie.

Nasze miasto w tej rywalizacji reprezentował Michał Cichosz (SMS Płock) startujący w wadze lekkiej. W Kaliszu zajął drugą lokatę, która była jednoznaczna z siódmym miejscem w rywalizacji ogólnopolskiej.

Kaliskie ergowiosła to jedna z ostatnich imprez wioślarskich w 2013 roku. Wioślarze zeszli już z wody, a do nowego sezonu przygotowują się w hali. Aż do marca czeka ich mozolny, ciężki trening, podczas którego nie zabraknie również specjalistycznych badań lekarskich. Najlepsi z płocczan wezmą też udział w konsultacjach kadry młodzieżowej, seniorów i juniorów.

Fot. Archiwum PTW

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE