Wielkie wyróżnienie dla pływaczki z Płocka

Wielkie wyróżnienie dla pływaczki z Płocka - Zdjęcie główne

Sport Anna Solak a PSP Swim została uznana najlepszą zawodniczką Międzywojewódzkich Drużynowych Mistrzostw Polski w pływaniu.

Anna Solak i Kacper Kaźmierczak doskonale spisali się w Ostrowcu Świętokrzyskim podczas drugiej rundy Międzywojewódzkich Drużynowych Mistrzostw Polski 13-latków w pływaniu.

Ania na swoim koronnym dystansie 100 metrów stylem motylkowym uzyskała 1.07,02 minuty, dzięki czemu sięgnęła po tytuł Mistrzyni Polski.

Na tym jednak nie zamknęła się lista jej sukcesów. Na 100 metrów stylem dowolnym i 200 m zmiennym sięgnęła po medale srebrne. Na 200 m grzbietowym była wprawdzie „dopiero” czwarta, ale o cztery sekundy poprawiła swój dotychczasowy rekord życiowy.

Powody do zadowolenia miał również Kacper Kaźmierczak. Wprawdzie nie zdołał wywalczyć żadnego miejsca na podium, ale ustanowił rekordy życiowe. Największe wrażenie zrobił jego start na dystansie 200 m zmiennym, na którym poprawił się aż o dziesięć sekund.

Sześć sekund urwał Kacper ze swego dotychczasowego rekordu na 100 m motylkiem. Płocczanin poprawiał swoje życiówki również na 100 i 200 metrów grzbietem. Na każdym z dystansów Kacper znacznie poprawił również swoje miejsca w światowych rankingach.

Trenerem pływaków w SWIM-ie jest Marek Stasiak.