Wielkie kontrowersje w Żyrardowie. Porażka płockich siatkarzy

Autor: | Zdjęcie: Fot. Wojciech Kępczyński

Wielkie kontrowersje w Żyrardowie. Porażka płockich siatkarzy - Zdjęcie główne

foto Fot. Wojciech Kępczyński

Sport W meczu z liderem trzecioligowej tabeli Lnem Żyrardów siatkarze MUKS Volley Płock zdobyli decydujący punkt na remis 1:1, ale sędziowie niespodziewanie zdecydowali, że akcję wygrali gospodarze. Analiza nagrania potwierdziła, że się mylili.

Po serii zwycięstw i porażce 2:3 w Warce siatkarze MUKS Volley Płock w sobotę zawitali w Żyrardowie. Miejscowy Len, z kilkoma klasowymi graczami, jest zdecydowanym liderem trzeciej ligi i faworytem do awansu szczebel wyżej.

Pierwszego seta Len wygrał z MUKS-em dość wyraźnie, bo 25: 19.

- Graliśmy równo do połowy seta, ale w pewnym ustawieniu straciliśmy cztery punkty i było już trudno nawiązać walkę z tak mocnym rywalem - mówił po meczu Wojciech Szczucki, jeden z trenerów MUKS, jednocześnie trener Metra Warszawa, z którym płocczanie nawiązali współpracę.

Ale w drugim secie zespół z Płocka grał świetnie, prowadził już 19:13! Siatkówka to jednak taka gra, w której nie da się dowieźć przewagi do końca, trzeba zdobywać kolejne punkty. Tymczasem Len wzmocnił zagrywkę i zrobiło się 20:20.

W końcówce MUKS wygrywał 24:23 i zablokował atak rywali, piłka spadła na plac gry gospodarzy, co widać w relacji z meczu, prowadzonej przez portal PilkaSiatkowaCom. Niestety, sędziowie - choć jeden z nich stał dwa metry od miejsca, gdzie spadła piłka, zdecydowali, że był aut. Nie powtórzyli też akcji. W końcówce Len wygrał 28:26 i wygrywał już 2:0.

Zdenerwowani i załamani ewidentnym błędem arbitrów siatkarze z Płocka przegrali trzeciego seta do 17 i cały mecz 0:3, ale po meczu zdecydowanie wyrazili swoje zdanie co do sędziowania w drugim secie.

- Mieliśmy żal o drugiego seta, piłka była w boisku, a sędzia zdecydował inaczej. Powinno być 1:1, niby to tylko jedna piłka, ale właśnie takie pojedyncze piłki decydują o losach spotkania - mówił trener Szczucki. -  Szkoda, że to miało wpływ na trzecią partię. Mecz się zakończył tak naprawdę po tej sytuacji. Szkoda. Żyrardów był lepszym zespołem, ale drugiego seta to my wygraliśmy. Trzeba się podnieść i grać dalej.

MUKS zajmuje piąte miejsce w tabeli. 27 lutego zagra w Płocku z wiceliderem tabeli Trójką Kobyłka.

Żyrardowskie Stowarzyszenie Siatkówki Len - MUKS Volley Płock 3:0 (25:19, 28:26, 25:17)