Wielki sukces szczypiornistek z Płocka

Wielki sukces szczypiornistek z Płocka - Zdjęcie główne

SportJuniorki młodsze AZS PWSZ Jutrzenki Płock awansowały do półfinału Mistrzostw Polski w piłce ręcznej. To największe osiągnięcie płocczanek w rozgrywkach młodzieżowych.

Płocczanki rozpoczęły swój udział w turnieju finałowym od porażki z Sośnicą Gliwice 28:33 (13:17). Drużyna prowadzona przez trenerów Marka Jagodzińskiego i Daniela Jarosza popełniła zbyt dużo niewymuszonych błędów technicznych i musiała, niestety, uznać wyższość swoich przeciwniczek.

Kolejny mecz miał dla płocczanek olbrzymie znaczenie. Porażka byłaby bowiem niemal jednoznaczna ze stratą szans na awans do najlepszej czwórki. Jutrzenka była w podwójnie trudnej rywalkami, ponieważ musiała rywalizować z ekipą gospodarzy SKS-em Kusy Kraków. Cały mecz był niesłychanie emocjonujący. Wynik najczęściej oscylował wokół remisu.

Po pierwszej połowie nieznacznie lepsze były płocczanki, które na przerwę schodziły prowadząc 10:9. Po zmianie stron wciąż trwała nieprawdopodobna walka o każdą piłkę. Nieznacznie lepsza okazała się drużyna z płocka, wygrywając 18:17 i tym samym przedłużając swoje szanse na awans do półfinału.

Zdecydowanie najlepiej podopieczne trenerów Marka Jagodzińskiego i Daniela Jarosza zaprezentowały się w trzecim pojedynku grupowym. W konfrontacji z MKS MOS Gniezno zawodniczki z Płocka zdołały narzucić rywalkom swój styl gry, dzięki czemu po pierwszej połowie prowadziły 16:12. Po zmianie stron spokojnie kontrolowały przebieg gry, powiększając swoją przewagę. Wygrana 31:25 nie pozostawiła wątpliwości, kto jest lepszy.

Jutrzenka skończyła swoje występy w fazie grupowej z czterema punktami, co dało jej drugie miejsce w grupie i awans do półfinału. Płocczanki zagrają w nim z Varsovią Warszawa, która jako jedyna zdobyła w fazie grupowej komplet punktów. – Nie zaczęłyśmy zbyt dobrze. Cieszymy się jednak że udało nam się wygrać dwa mecze i dzięki temu awansować do najlepszej czwórki Mistrzostw Polski – powiedziała Portalowi Płock Karolina Mokrzka. – W lidze udało nam się raz wygrać z Varsovią, więc myślę, że i w półfinale Mistrzostw Polski nie jesteśmy bez szans.

W czwartek wszyscy uczestnicy MPJMł mają dzień wolny. W piątek zostaną rozegrane mecze fazy pucharowej. Mecz AZS PWSZ Jutrzenka Płock – UKS Varsovia Warszawa rozpocznie się o 17. Zwycięska ekipa zagra o Mistrzostwo Polski ze zwycięzcami spotkania Sośnica Gliwice – MTS Kwidzyn. Przegrane zespoły rywalizować będą o trzecie miejsce.

Udział zawodniczek AZS PWSZ Jutrzenka Płock w Mistrzostwa Polski dofinansowany został ze środków Urzędu Miasta Płocka oraz firmy Opeus.