W Zabrzu wygrywali od samego początku

W Zabrzu wygrywali od samego początku - Zdjęcie główne

SportPiłkarze ręczni Wisły Płock czasami w wyjazdowych spotkaniach słabo grają pierwszy kwadrans czy nawet pierwszą połowę, ale tym razem w Zabrzu było inaczej i już po 30 minutach wygrywali różnica pięciu goli.

Miejscowy Powen ma sporo płockich akcentów: trenerem jest Andrzej Zajączkowski, a grają w nim Witalij Nat, Kamil Mokrzki i Sebastian Rumniak. Dwaj ostatni pokazali się z dobrej strony, zdobyli po pięć bramek, ale to było za mało na skoncentrowanych Nafciarzy.

Ekipa z Płocka rozpoczęła mecz 7. kolejki w składzie: Wisła: Sego - Toromanović, Eklemović, Nenadić, Paczkowski, Ghionea i Wiśniewski. I rozpoczęła pozytywnie, bo od 3:0 i 5:1, po czym kontrolowała grę, prowadząc do przerwy 18:13. W drugiej połowie w bramce zobaczyliśmy Marcina Wicharego. Oba zespoły grały niemal „bramka za bramkę”,tylko raz ambitnym gospodarzom udało się zbliżyć na cztery trafienia.
Świetną skuteczność pokazał Adam Wiśniewski, trafił 8 razy.

Najbliższy mecz Wisły – pucharowy – już w środę o godz. 18 w Orlen Arenie z Siódemką Miedzią Legnica. Później kadra zagra w Płocku z Holandią (31 października o godz. 18), a następnie w lidze Nafciarze podejmą Vive Kielce – 10 listopada.

NMC Powen Zabrze - Wisła Płock 26:32 (13:18)

Powen: S.Kicki, A.Banisz, K.Kotliński - A.Niedośpiał, P.Kuchczyński (1), A.Bushkov (7, 3k), A.Kowalski (4), Ł.Kandora, D.Żółtak, Ł.Stodtko (2), G.Garbacz (1), K.Mokrzki (5, 2k), P.Adamczak, S.Rumniak (5), W.Nat

Wisła: M.Šego, M.Wichary - A.Wiśniewski (8), V.Ghionea (6, 1k), I.Nikčević, K.Syprzak (4), M.Toromanović (1), P.Paczkowski, A.Twardo, B.Kavaš (2), M.Kubisztal (4, 1k), N.Eklemović (2), F.Ilyés, P.Nenadić (5, 2k)

Upomnienia: Ł.Stodtko, G.Garbacz, K.Mokrzki - M.Toromanović, F.Ilyés, P.Paczkowski

Kary: NMC Powen 16 min (P.Kuchczyński 4 min, D.Żółtak 4 min, G.Garbacz 4 min, Ł.Stodtko 2 min, K.Mokrzki 2 min ) - Wisła 8 min (M.Toromanović 2 min, K.Syprzak 2 min, M.Kubisztal 2 min, P.Paczkowski 2 min).