Reklama

W Płocku powalczą o Puchar Polski w kickboxingu

Opublikowano:
Autor:

W Płocku powalczą o Puchar Polski w kickboxingu - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Sport Po ośmioletniej przerwie płoccy kibice znów będą mogli na żywo zobaczyć walki kickboxerów z całego kraju. Klub LKS"Puncher" Płock wraz z Polskim Związkiem Kickboxingu organizuje w najbliższą sobotę Turniej LIGHT-CONTACT GRAND PRIX PŁOCK 2018. Zawodnicy powalczą o Puchar Polski.

Po ośmioletniej przerwie płoccy kibice znów będą mogli na żywo zobaczyć walki kickboxerów z całego kraju. Klub 
LKS"Puncher" Płock wraz z Polskim Związkiem Kickboxingu organizuje w najbliższą sobotę Turniej LIGHT-CONTACT GRAND PRIX PŁOCK 2018. Zawodnicy powalczą o Puchar Polski.

W Płocku były już organizowane turnieje kickboxingu rangi Mistrzostw Polski w kategoriach wiekowych juniorów, młodzieżowców, seniorów w formułach: semi-contact, light-contact i oriental rules(muay-thai). Ostatni turniej w Płocku w tej dyscyplinie był zorganizowany w 2010 roku. Po ośmioletniej przerwie Płoccy kibice znów będą mogli na żywo zobaczyć walki kickboxerów z całego kraju, gdyż klub LKS"Puncher" Płock wraz z Polskim Związkiem Kickboxingu organizuje w sobotę - 24 marca Turniej LIGHT-CONTACT GRAND PRIX PŁOCK 2018. 

- Jest to turniej rangi Puchar Polski, będący jednocześnie pierwszą kwalifikacją do Kadry Narodowej - wyjaśnia Piotr Maślanka z LKS "Puncher" Płock.

Turniej Puchar Polski Seniorów i Juniorów w kickboxingu w formule light-contact jest w Płocku organizowany po raz pierwszy. 

- Wartym podkreślenia jest fakt, że dyscyplina ta ubiega się o miano dyscypliny olimpijskiej, a w roku ubiegłym została przyjęta do grona dyscyplin będących pełnoprawnymi członkami Polskiego Komitetu Olimpijskiego - dodaje Piotr Maślanka.

Do turnieju zgłosiło się 127 zawodników i zawodniczek z 30 klubów z całej Polski. Miasto Płock będą reprezentować zawodnicy i zawodniczki z trzech Płockich klubów: LKS"Puncher" Płock, UKS"Sanda" Płock i CSW Płock. 

Ponieważ, w przeciwieństwie do Mistrzostw Polski, zawodnicy mają możliwość startu w dwóch kategoriach wagowych: swojej i o jedna wyższej, większość zawodników będziemy mogli zobaczyć aż w dwóch kategoriach wagowych.

Impreza została objęta Patronatem Honorowym Prezydenta Miasta Płocka. Turniej może się odbyć dzięki dofinansowaniu ze środków Miasta Płocka oraz dobrej woli darczyńców z firm: Fortbud s.c., OSK Auto  Drive, Stalmax s.j. 

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. Zawody odbędą się w hali Politechniki Warszawskiej filii w Płocku, ul. 7 czerwca 1991r. 3 (zlokalizowanej obok stadionu Wisły Płock).

- Serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców i miłośników sportów walki - zaprasza Piotr Maślanka
 
Program czasowy:
24 marca 2018 (sobota) 
8.00 – rozpoczęcie rywalizacji
08.00 – 12:00 walki eliminacyjne
12:00 – 12:30 przerwa obiadowa
12:30 – 13:00 oficjalne uroczyste otwarcie zawodów
13:00 – 18.00 walki półfinałowe i finałowe
18:00 dekoracje medalistów, planowane zakończenie zawodów

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE