Reklama

Ukraińska dominacja na płockich ulicach [FOTO]

Opublikowano:
Autor:

Ukraińska dominacja na płockich ulicach [FOTO] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Sport Bieg Obrońców Płocka 1920 roku był jednym z elementów obchodów 99. rocznicy obrony miasta. Rozpoczęło się od złożenia kwiatów pod pomnikiem, a później dzieci rozpoczęły zabawę na dystansie 400 m. Dorośli rywalizowali w centrum miasta na 10 km.

Bieg Obrońców Płocka 1920 roku był jednym z elementów obchodów 99. rocznicy obrony miasta. Rozpoczęło się od złożenia kwiatów pod pomnikiem, a później dzieci rozpoczęły zabawę na dystansie 400 m. Dorośli rywalizowali w centrum miasta na 10 km.

Imprezę przygotował Klub Sportowy Płock Biega No Age Limit, a współorganizatorem była Gmina Miasto Płock. Czwarta edycja biegu cieszyła się ogromnym powodzeniem, a limit startujących, który wynosił 50 wśród dzieci oraz 250 wśród dorosłych, szybko się wyczerpał. Młodzi miłośnicy biegania w wieku 5-10 lat rywalizowali na 400 m. Wyniki nie miały tu znaczenia, wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale, koszulki oraz drobne upominki.

O godz. 20 na trasę ruszyli dorośli. Ponad połowę stanowili płocczanie, ale mieliśmy też gości z zagranicy, a także wielu polskich miast - z Warszawy, Gdyni, Olsztyna, Bydgoszczy, Chorzowa, Częstochowy. Start i meta znajdowały się na ul. Tumskiej, sportowcy pobiegli w stronę Placu Narutowicza, Grodzkiej, Kościuszki, Jerozolimskiej, Staromiejskiej, Bielskiej, Okrzei, Zduńskiej, Kazimierza Wielkiego i Chojnackiego. Biegacze pokonali dwie takie pętle. Nawierzchnia była zróżnicowana: asfalt i ścieżka spacerowa. 

Nagrody w wysokości 1200 zł za pierwsze miejsce, 700 zł za drugie i 500 zł za trzecie okazały się kuszące m.in. dla mocnych sportowców z Ukrainy.  Z ogromną przewagą wygrał 33-letni Bogdan Semenowicz z Ukrainy, notując bardzo dobry czas 30 minut 44 sekund. Cztery lata temu zawodnik ten był trzeci w maratonie w Poznaniu (czas 2:17:18 ), ale... został zdyskwalifikowany za stosowanie niedozwolonych środków dopingujących. 

W Płocku drugi był Ukrainiec Pavel Vereckyi, a trzeci - Michał Makowski z Ciechanowa, z którym o 20 sekund przegrał najlepszy z płocczan Artur Kamiński. W klasyfikacji mieszkańców Płocka drugi na mecie zameldował się Przemysław Giżyński, a trzeci - Krzysztof Kujawa. 

W rywalizacji pań prym wiodły Ukrainki. Zwyciężyła Valentyna Kiliarska przed swoją rodaczką Nataliją Semenowicz i Ewą Jagielską z Wyszkowa. Co ciekawe, przez Ukrainkami na metę dotarło zaledwie pięciu mężczyzn! Na ósmym miejscu minęła metę najlepsza z płocczanek Karolina Giżyńska. W klasyfikacji płocczanek druga była Marta Kuczmarska, a trzecia - Karolina Buczyńska.

Warto podkreślić, że najstarszymi biegaczami w stawce byli 77-letni płocczanin Edmund Sowiński i Zbigniew Jeziórski z Kamionek. Na mecie na wszystkich czekały pamiątkowe medale, ciepły posiłek, woda, a w pakiecie startowym - m.in. okolicznościowe koszulki. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE