Reklama

Udany występ płocczan w Ratzeburgu

Opublikowano:
Autor:

Udany występ płocczan w Ratzeburgu - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Sport Zawodnicy Płockiego Towarzystwa Wioślarskiego bardzo dobrze spisali się w tradycyjnych regatach rozgrywanych na jednym z najpiękniejszych akwenów w Niemczech.

Zawodnicy Płockiego Towarzystwa Wioślarskiego bardzo dobrze spisali się w tradycyjnych regatach rozgrywanych na jednym z najpiękniejszych akwenów w Niemczech.

W regatach seniorskich uczestniczyła młodzieżowa reprezentacja Polski, która przygotowuje się do startu w Mistrzostwach Świata U-23. Wśród biało-czerwonych znalazło się czterech zawodników PTW.
Doskonale spisała się ósemka mężczyzn, której szlakowym jest Damian Salak. Polacy dali się wyprzedzić Niemcom zaledwie o 0,65 sekundy. – Ósemka była jedną z dwóch osad zbudowanych z najlepszych zawodników długowiosłowych w Polsce i cieszy nas fakt, że odpowiedzialną rolę szlakowego pełnił właśnie zawodnik z Płocka – powiedział Portalowi Płock prezes PTW Jacek Karolak.
W czwórce bez sternika pływał Łukasz Lewandowski. Niestety, jego osada w żadnym ze swoich dwóch startów nie zdołała wywalczyć awansu do biegów finałowych.
Kamil Zajkowski pierwszego dnia zawodów wraz z Mirosławem Ziętarskim z AZS-u Toruń wystartował w dwójkach podwójnych, zajmując piąte miejsce. Lepiej poszło Kamilowi drugiego dnia zawodów, kiedy w czwórce podwójnej sięgnął wraz z kolegami po drugie miejsce za najsilniejszą osadą Niemiec.
Rafał Zajkowski w sobotę płynął w czwórce podwójnej, która wywalczyła brąz. Drugiego dnia w dwójce podwójnej Rafał zadowolić się musiał piątą lokatą. – Regaty w Ratzeburgu były drugim i zarazem ostatnim sprawdzianem dla polskiej reprezentacji przed Młodzieżowymi Mistrzostwami Świata, które odbędą się 24-28 lipca w austriackim Linzu – powiedział Jacek Karolak. – Udział w mistrzostwach Damiana Salaka i Kamila Zajkowskiego wydaje się prawie pewny, pozostali nasi zawodnicy muszą czekać na decyzje .Polskiego Związku Towarzystw Wioślarskich.

Fot. PTW

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE