Udany debiut bramkarza. Tomasz Wiśniewski obronił rzut karny

Udany debiut bramkarza. Tomasz Wiśniewski obronił rzut karny - Zdjęcie główne

SportNafciarze odnieśli 7 zwycięstwo z rzędu w tegorocznych rozgrywkach PGNiG Superligi. Podopieczni Przybeckiego tym razem nie dali szans ekipie z Gdańska. Debiut w I zespole Wisły zaliczył bramkarz - Tomasz Wiśniewski.

Wisła do Gdańska pojechała osłabiona brakiem bohatera spotkania z Veszprem - Rodrigo Corralesa. Trener zdecydował się zabrać ze sobą Adama Morawskiego i Tomasza Wiśniewskiego z drugiego zespołu. Dla tego drugiego był to debiut w barwach pierwszego zespołu Orlen Wisły. Debiut bardzo udany, bo Wiśniewski chwilę po wejściu na parkiet obronił rzut karny, a później kilka razy popisywał się świetnymi interwencjami.

Samo spotkanie wyglądało jak większość, które mogliśmy i które będziemy oglądać w wykonaniu Wisły na polskim podwórku. Dużo słabszy przeciwnik potrafił przeciwstawiać się wicemistrzowi Polski tylko do 17. minuty. Wraz upływającymi sekundami nafciarze grali co raz lepiej i budowali swoją przewagę. Do przerwy zespół Przybeckiego prowadził 19:11, duża w tym zasługa dobrze prezentującego się tego dnia Adam Morawskiego.

Po zmianie stron gospodarze próbowali nieco odrobić straty, ale wynik cały czas oscylował w okolicach 9-10 bramek na korzyść płocczan. Na 10 minut przed końcem Wybrzeżu udało się doprowadzić do stanu 20:27, jednak kolejne trzy trafienia zaliczyli przyjezdni i stało się jasne, że już nic złego nie przydarzy się Wiśle w tym spotkaniu.

Ostatecznie mecz w ramach 7. kolejki PGNiG Superligi zakończył się wynikiem 25:36. Na pochwałę zasługują młodzi bramkarze, którzy korzystając z nieobecności Corralesa i Wicharego, w przyzwoity sposób wykorzystali szansę otrzymaną od trenera. W ataku brylował Milijan Pusica, autor 8 bramek.

W niedzielę o 16:50 nafciarzy czeka dużo ważniejsze spotkanie. Niebiesko-biało-niebiescy zagrają na wyjeździe z Bjerringbro-Silkeborg. Wynik tego meczu może pod koniec fazy grupowej decydować o wyjściu z grupy i awansie do TOP16 Ligi Mistrzów.

Wybrzeże Gdańsk - Orlen Wisła Płock 25:36 (11:19)

Wybrzeże: Suchowicz, Chmieliński (20% 4/18, 0/2 k) - Pieńczewski (21% 2/13, 1/1 k), Kostrzewa (6, 2/2k), Prymlewicz (4, 1/2k), Sulej, Salacz (1), Rogulski (3), Podobas (1), Bednarek (2), Wróbel (1), Kornecki (1), Pereira de Olivieira (4), Kondratiuk (2, 1/1k)

Wisła: Wiśniewski, Morawski (32% 6/17, 0/2 k) -  Daszek (1), Wiśniewski (2), Ghionea (5, 0/1k), Mihić (1), Gębala (2), Kwiatkowski, Rocha (2, 2/2k), Tarabochia (1), Gębala (4), Pušica (8), Toledo (2), Zhitnikov (2), Ivić (6)