Udana końcówka i wygrana SMS-u [FOTO]

Udana końcówka i wygrana SMS-u [FOTO] - Zdjęcie główne

SportPodopieczne Marka Jagodzińskiego wygrały we własnej hali z MKS AZS UMCS Lublin. Zwycięstwo nie przyszło łatwo, bo po pierwszej części płocczanki przegrywały z przyjezdnymi.

- Pierwsza połowa nie wyglądała tak jak powinna - powiedziała nam po meczu rozgrywająca SMS-u - Aleksandra Rosiak. - Być może brakowało nam treningów w przerwie świątecznej. Na szczęście w szatni dostałyśmy kilka wskazówek od trenera, obudziłyśmy się i pokazałyśmy na co nas stać. Ostatnie 30 minut zagrałyśmy z większą wolą walki i chęcią wygranej, dzięki czemu udało się pokonać zespół z Lublina.

Spotkanie lepiej rozpoczęły przyjezdne, które szybko wyszły na prowadzenie 2:0. Chwilę później do głosu doszły miejscowe. Dzięki znakomitej grze Natali Nosek udało się doprowadzić do wyrównania, a za moment płocczanki prowadziły już 7:4.

Mniej więcej po kwadransie gry, zawodniczkom SMS-u przydarzył się krótki przestój. Słabszą grą wykorzystał MKS, który odrobił straty i wypracował sobie trzypunktową przewagę. Wtedy to o czas poprosił szkoleniowiec płockiej drużyny. Reprymenda dobrze podziałała na gospodynie, które jeszcze przed przerwą wyrównały stan rywalizacji. W ostatniej akcji lublinianki dorzuciły jedno trafienie i to one schodził do szatni w lepszych nastrojach.

Po zmianie stron obie drużyny mocno walczyły o każdą piłkę. Płocczanki miały kilka okazji aby odskoczyć na bezpieczną ilość bramek akademiczkom, niestety za każdym razem nieskutecznie.

Na 10. minut przed końcem mieliśmy remis. Wtedy to wreszcie przebudziły się miejscowe. Dzięki mocnej obronie szybko udało się odskoczyć na 26:21. Taki wynik odebrał nadzieje i chęć dalszej walki gościom. Koniec końców, spotkanie zakończyło się dość pewnym zwycięstwem szczypiornistek ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego 30:23.

SMS ZPRP Płock – MKS AZS UMCS Lublin 30:23 (13:14)

SMS: Kuszka, Olejniczak, Piwowarczyk, Maciejewska 1, Gajewska 1, Papierzyńska, Roguska 3, Warda, Bałdyga 2, Klaudia Cygan 1, Katarzyna Cygan, Lipok 3, Szczechowicz 3, Nosek 9, Grabińska, Rosiak 7.