Tylko remis Nafciarzy w Szczecinie

Tylko remis Nafciarzy w Szczecinie - Zdjęcie główne

SportW pierwszym meczu Pucharu Polski szczypiornistów Wisła Płock niespodziewanie zaledwie zremisowała w Szczecinie po bardzo zaciętym meczu z miejscową Pogonią 26:26 (14:11).34 sekundy przed końcem płocczanie wygrywali dwoma bramkami.

W pierwszym meczu Pucharu Polski szczypiornistów Wisła Płock niespodziewanie zaledwie zremisowała w Szczecinie po bardzo zaciętym meczu z miejscową Pogonią 26:26 (14:11). 34 sekundy przed końcem płocczanie wygrywali dwoma bramkami.

Płocczanie po sobotnim koncercie z Vive Kielce byli dziś, w środę, zdecydowanym faworytem w potyczce z ósmą ekipą ligi. Prowadzili od samego początku ćwierćfinału Pucharu Polski, do przerwy różnicą trzech goli.
W 20. minucie czerwoną kartkę za faul zobaczył eksnafciarz Zbigniew Kwiatkowski.

Jednak Nafciarze, często wykluczani na dwie minuty, nie powiększyli przewagi, a do głosu doszli gospodarze. Wyrównali na sześć minut przed końcem, cały mecz także zakończył się remisem 26:26, po którym
płocczanie mają spory niedosyt. 34 sekundy przed końcem płocczanie wygrywali dwoma bramkami - 26:24. Gaz-System Pogoń gola na wagę remisu uzyskała w ostatniej sekundzie.

Pucharowy rewanż w Płocku zaplanowano 13 grudnia i wtedy Nafciarze zapewne pozbawią złudzeń beniaminka ze Szczecina w walce o awans do dalszej fazy PP.
A już w najbliższy piątek o godz. 20 płocczanie rozegrają ligowy mecz z Zagłębiem w Lubinie.

Zapis meczu Pogoń- Wisła ze strony sportowefakty.pl

60 min. 26:26

57 min. 24:24

54 min. 23:23

51 min. 21:23

48 min. 19:22

45 min. 18:21

42 min. 16:20

39 min. 16:18

36 min. 15:16

33 min. 14:15

30 min. 11:14

27 min. 9:13

24 min. 7:10

21 min. 6:9

18 min. 5:8

15 min. 4:7

12 min. 3:6

9 min. 3:5

6 min. 2:4

3 min. 0:1

Gaz-System Pogoń Szczecin – Wisła Płock 26:26 (11:14)

Wisła:Wichary (46 % skuteczności w obronie), Šego (43%) – Ilyés 1 bramka, Spanne 1, Wiśniewski 2, Kubisztal 5, Kavaš 5, Ghionea 2, Twardo 1, Toromanović 3, Nenadić 3, Nikčević 3, Paczkowski, Zołoteńko

Gaz-System Pogoń: Stojkovic, Andreev - Chakmakov 4, Frelek 4, Bruna 3, Markovic 3, Biały 2, Wardziński 2, Jedziniak 2, Zydroń 2, Walczak 1, Zaremba 1, Krupa 1, Konitz 1, Kwiatkowski, Kokoszka

Kary: Wisła - 10 minut (Kubisztal 2x2, Wiśniewski 1x2, Toromanović 1x2, Ilyés 1x2)