Twierdza Płock niełatwa do zdobycia [FOTO]

Twierdza Płock niełatwa do zdobycia [FOTO] - Zdjęcie główne

SportMon-Pol, po dwóch wyjazdowych porażkach z rzędu, wygrał we własnej hali z SMS PZKosz Łomianki. Koszykarki z Płocka nadal pozostają niepokonane u siebie, ich bilans to 4-0. Płocczanki do sukcesu poprowadziła Sylwia Janas, która w całym spotkaniu zdobyła aż 26 punktów.

- Bardzo nas cieszy zwycięstwo, po dwóch pechowych porażkach. - powiedziała nam po meczu Sylwia Janas. - Udowodniłyśmy, że “twierdza Płock” nie jest łatwa do zdobycia.  Drużyna z Łomianek to bardzo młody i wymagający zespół, z którym nigdy nie gra się łatwo. Zagrałyśmy dobre zawody, starałyśmy się konsekwentnie wykonywać polecenia trenerów i chyba nam się to udało. Mecz mógł się podobać dzięki zarówno efektownym jak i efektywnym akcjom.

Mecz lepiej rozpoczęły przyjezdne, które po minucie gry prowadziły już 4:0. Jednak z akcji na akcję to płocczanki mocniej zaznaczały swoją przewagę. Drużyna SMS-u popełniała dużo błędów, które skrzętnie wykorzystywały podopieczne Ireneusza Jasińskiego. Na kilka minut przed końcem pierwszej kwarty, gospodynie prowadziły 20:11, niestety rozluźnienie w końcówce doprowadziło do zmniejszenia strat przez drużynę z Łomianek i ostatecznie pierwsza odsłona pojedynku zakończyła się wynikiem 20:16.

Druga kwarta padła łupem przyjezdnych. Goście sprawiali dużo problemów zespołowi z Płocka w ataku i w obronie. W ofensywie brylowała szczególnie Nowakowska, która 17 razy w całym meczu umieszczała piłkę w koszu. Ta część pojedynku zakończyła się trzypunktową wygraną zawodniczek ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego, mimo to, Mon-Pol nie oddał prowadzenia z pierwszej kwarty i na półmetku spotkania prowadził 41:40.

Druga i trzecia odsłona meczu to całkowita dominacja miejscowych. Koszykarki z Płocka imponowały grą w obronie, dobrze radziły sobie również w ataku. Z minuty na minutę przewaga naszego zespołu powiększała się. Na 10 minut przed końcem spotkania wynosiła ona 8 punktów. Końcówka, podobnie jak cała trzecia kwarta, należała tylko i wyłącznie do gospodyń niedzielnego meczu. Ostatecznie płocczanki wygrały różnicą 20 oczek.

Mon-Pol Płock - SMS PZKosz Łomianki 83:63 (20:16, 21:24, 21:14, 21:9)

Mon-Pol: Sylwia Janas 26, Lucyna Kotonowicz 13, Justyna Pytlarczyk 12, Paulina Kutycka 10, Agata Chaliburda 8, Karolina Sikorska 8, Patrycja Rucińska 4, Marlena Deko 2, Sylwia Gawska.

SMS PZKosz: Nowakowska 17, Podkańska 11, Gwizdała 11, Bacik 9, Parzeńska 8, Stawińska 5, Anna Makurat 2, Niemojewska,