Turniej gigant na czterech matach [foto]

Turniej gigant na czterech matach [foto] - Zdjęcie główne

SportW wielkim Mikołajkowym Turnieju Judo we Włocławku wystartowali między innymi zawodnicy Jutrzenki Płock oraz klubu Sensei Płock. Przewieźli do domu mnóstwo medali.

Była to już 14. edycja zawodów. W turnieju wzięło udział ponad 300 osób z 22 klubów z całej Polski. Walki odbyły na czterech matach, atrakcją zawodów były paczki dla każdego startującego.

Sensei Płock reprezentowało aż 26 młodych sportowców w wieku od 6 do 12 lat. Pod okiem szkoleniowców Łukasza Smorzewskiego, Damiana Stasiaka i Doroty Smorzewskiej, dwa złote medale wywalczyli Kuba i Krystian Gostomscy. Srebrne krążki wywalczyli: Sebastian Denst, Kacper Wierciński, Szymon Wiercińsk i Maciek Kikolski, a brązowe - Alicja Mikina, Kacper Gruszczyński, Adam Kulczakiewicz, Krystian Włudarczyk i Dawid Rakowski. Sensei wywalczył piąte miejsce wspólnie z klubem z Grodziska Mazowieckiego.

Dwunastoosobową reprezentację wystawiła Jutrzenka. Najlepiej spisała się Karina Ciechomska, podopieczna trenera Wojciecha Pudlika. Wygrała całe zawody. Mateusz Nowakowski był drugi, podobnie jak Daniel Bedyk, trzecie lokaty wywalczyli Adam Gołębiewski i Adam Grabowski.

Natomiast wśród podopiecznych trenera Rafała Wróblewskiego pierwsze i drugie miejsce wywalczył Wojciech Ignaczak, trzecie - Liwia Knapik, piąte - Adam Domżałowicz i Bartosz Miecznik, siódme - Filip Kania, Michał Kuliński oraz Maks Podel.

Zawody były dobrym sprawdzianem formy dla bardziej doświadczonych judoków, ale dla niektórych był to pierwszy turniej w życiu. Impreza okazała się także testem
cierpliwości dla niektórych z rodziców i zawodników, bo w związku z wyjątkowo duża liczbą startujących zawody zakończyły się dopiero około godziny 18.