Reklama

Triumf Matysiaka w Kryterium MON [FOTO]

Opublikowano:
Autor:

Triumf Matysiaka w Kryterium MON [FOTO] - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Sport Finiszowa rozgrywka między Bartłomiejem Matysiakiem, Mateuszem Komarem i Łukaszem Bodnarem decydowała o podziale miejsc na podium w rozgrywanym po raz 52. wyścigu o puchar ministra obrony narodowej.

Finiszowa rozgrywka między Bartłomiejem Matysiakiem, Mateuszem Komarem i Łukaszem Bodnarem decydowała o podziale miejsc na podium w rozgrywanym po raz 52. wyścigu o puchar ministra obrony narodowej.

Zanim trójka zawodników z CCC Polsatu Polkowice, BDC MarcPol-u i Banku BGŻ stoczyła walkę o wygraną, na liczącej 180 kilometrów trasie wydarzyło się wiele interesujących rzeczy. A wszystko z udziałem blisko stu kolarzy reprezentujących czołowe grupy profesjonalne z Polski, a także młodzieżowe reprezentacje Białorusi, Polski i Słowacji

W miarę spokojnie było jedynie przez pierwszych kilkadziesiąt kilometrów. Później nastąpił atak piętnastoosobowej grupy, w której znaleźli się przedstawiciele CCC, BDC MarcPolu, Banku BGŻ i Las Vegas. Uciekinierzy systematycznie powiększali swoją przewagę. A pogoń była z góry skazana na porażkę, bo przedstawiciele czterech najmocniejszych polskich grup nie zamierzali kasować ucieczki, w której mieli swoich zawodników.

Gdy czołowa piętnastka wjechała na ulice Płocka, gdzie do pokonania były jeszcze trzy małe rundy, zaatakowali Bartłomiej Matysiak, Mateusz Komar i Łukasz Bodnar. Pozostająca coraz bardziej z tyłu dwunastka nie była w stanie współpracować ze sobą na tyle skutecznie, by doścignąć uciekinierów.

Na ostatnią prostą jako pierwszy wpadł Bartłomiej Matysiak, który zdołał dojechać do kreski jako pierwszy. Dzięki temu wygrał wyścig o puchar ministra obrony narodowej po raz trzeci w swej karierze. Jako drugi na mecie zameldował się Mateusz Komar, któremu sędziowie zaliczyli taki sam czas jak zwycięzcy. Trzeci w klasyfikacji Łukasz Bodnar stracił do pierwszej dwójki dziewięć sekund. Najszybszym z zawodników ścigających czołową trojkę okazał się Tomasz Kiendyś.

Drużynowo najlepsza okazała się ekipa BDC MarcPol przed Bankiem BGŻ i CCC Polsat Polkowice. Liderem klasyfikacji BGŻ ProLigi pozostał Mateusz Taciak z CCC Polsat Polkowice.

Fot. Tomasz Paszkiewicz

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE