To jak sen. Wisła nie do zatrzymania. Piąte zwycięstwo z rzędu!

To jak sen. Wisła nie do zatrzymania. Piąte zwycięstwo z rzędu! - Zdjęcie główne

SportPiłkarze Wisły Płock nie zwalniają tempa. W sobotę pokonali w Kielcach Koronę 1:0 i - przynajmniej chwilowo - zajęli fotel wicelidera ekstraklasy.

Wisła atakowała od samego poczatku, okazje do strzelenia gola mieli m.in. Suad Sahiti i Damian Michalski, ale piłka nie wpadła do siatki. W 22.minucie piętą do Cezarego Stefańczyka odegrał Sahiti. Obrońca dośrodkował w pole karne, piłka trafiła pod nogi Ricardinho, a ten nie dał szans bramkarzowi Korony. Gospodarze poderwali się do walki, ale obrońcy Wisły kilka razy w porę zażegnali niebezpieczeństwo.

W drugiej połowie Wisła atakowała. Strzelali Szwoch, Rzeźniczak, Ricardinho. Korona postawiła wszystko na jedną kartę dopiero kilka minut przed końcem. I zrobiło się bardzo groźnie, bo Uroš Đuranović trafił w poprzeczkę! Ostatecznie wynik nie uległ zmianie, Nafciarze wygrali 1:0 i odnieśli piąte ligowe zwycięstwo z rzędu! Po meczu w Kielcach zajmowali drugie miejsce w tabeli (kilka meczów jeszcze się nie odbyło).

Kolejne ligowe spotkanie piłkarze Wisły Płock rozegrają w niedzielę 27 października o godz. 12:30. W 13. kolejce rywalem będzie w Płocku Jagiellonia Białystok.

Korona Kielce - Wisła Płock 0:1

Bramka: Ricardinho (22.)
Żółte kartki: Gnjatić, Márquez - Sahiti, Michalski.

Korona: Marek Kozioł - Adnan Kovačević, Grzegorz Szymusik, Piotr Pierzchała (25. Iván Márquez), Daniel Dziwniel, Ognjen Gnjatić, Matej Pučko, Jakub Żubrowski (68. Milan Radin),  Erik Pačinda, Marcin Cebula, Michał Żyro (56. Uroš Đuranović).

Wisła: Thomas Dähne -  Cezary Stefańczyk,  Alan Uryga, Jakub Rzeźniczak, Damian Michalski, Suad Sahiti (69. Mikołaj Kwietniewski), Dominik Furman, Damian Rasak, Mateusz Szwoch, Piotr Tomasik (89. Maciej Ambrosiewicz). Ricardinho (87. Oskar Zawada).