Reklama

Tłok na matach w sali na Borowiczkach

Opublikowano:
Autor:

Tłok na matach w sali na Borowiczkach - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Sport Ponad 300 zawodniczek i zawodników wzięło udział w organizowanym już po raz siódmy Ogólnopolskim Turnieju Judo Sensei. Wśród 22 ekip z całej Polski, Płock reprezentowały kluby: Judo Sensei, Jutrzenka, Eljot i Judo Kano.

Ponad 300 zawodniczek i zawodników wzięło udział w organizowanym już po raz siódmy Ogólnopolskim Turnieju Judo Sensei. Wśród 22 ekip z całej Polski, Płock  reprezentowały kluby: Judo Sensei, Jutrzenka, Eljot i Judo Kano.

Wśród honorowych gości turnieju, który był rozgrywany w hali sportowej przy ulicy Korczaka, znaleźli się srebrna medalistka Igrzysk Olimpijskich Atlanta 1996 Aneta Szczepańska z Włocławka, brązowy medalista Mistrzostw Świata Juniorów 2013 Patryk Ciechomski z Jutrzenki Płock oraz brązowa medalistka Mistrzostw Polski seniorek i srebrna MP Młodzieży Dorota Smorzewska z Judo Sensei Płock.

Każdy zawodnik, który wpisany został w Płocku na listę startową, mógł rywalizować w różnych kategoriach wiekowych i wagowych. Niektórzy skorzystali z tego przywileju, sięgając po kilka medali. W tym gronie byli również przedstawiciele płockiego klubu Judo Sensei. Krystian Gostomski wywalczył trzy medale – po jednym w każdym kolorze. Złoto i srebro stały się łupem, Bogusława Morawskiego. Po dwa złote krążki sięgnął Wiktor Ners. Na najwyższym stopniu podium stanął Igor Filipiak, srebro trafiło do Krystiana Włudarczyka i Aleksandry Tułodzieckiej, a brąz do Jakuba Gostomskiego, Oliwii Piórkowskiej, Wojciecha Kobli oraz Adama Kulczakiewicza.
W klasyfikacji drużynowej bezkonkurencyjny okazał się Lemur Warszawa przed Rysiem Warszawa u Judo Sensei Płock.

Cieszy mnie duża frekwencja wśród startujących. Chociaż inny turniej dla dzieci odbywał się w Sochaczewie, startowało u nas ponad 300 młodych adeptów judo – przyznał Łukasz Smorzewski, trener UKS Judo Sensei, organizator turnieju. – To był jeden z najmocniejszych w tym roku turniejów dla dzieci. W przyszłym roku zawody mają zostać wpisane do kalendarza turniejów rankingowych organizowanych przez Warszawsko-Mazowiecki Związek Judo. Znacząco podniesie to rangę imprezy.

Fot. Archiwum UKS Judo Sensei

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE