Szalony mecz Wisły, zwycięstwo, 13 kartek!

Szalony mecz Wisły, zwycięstwo, 13 kartek! - Zdjęcie główne

SportPo burzliwym meczu wyjazdowym drugoligowi piłkarze Wisły Płock pokonali w dramatycznych okolicznościach Stal Rzeszów 2:1(1:1), zdobywając zwycięską bramkę w ostatniej minucie. Sędzia pokazał aż 10 żółtych i trzy czerwone kartki!

To był niesamowity mecz, a zaczęło się dość spokojnie. Niestety, w 26. minucie prowadzenie dał gospodarzom 30-letni Daniel Koczon. Ten sam napastnik, który spędził dwa sezony w Wiśle Płock i został z niej zwolniony w ub.r. Po stracie bramki Nafciarze atakowali, a Stal liczyła na kontry.

Warto grać do ostatniej sekundy, bo właśnie w samej końcówce pierwszej połowy Łukasz Sekulski, który na samym początku meczu przegrał pojedynek z bramkarzem Stali,  tym razem  świetnym strzałem z rzutu wolnego z ok. 30 metrów wyrównał na 1:1, a wkrótce sędzia skierował graczy do szatni. A gol Sekulskiego? Za komentarz niech wystarczy wypowiedź trenera Stali, Ryszarda Kuźmy: - Takie bramki to strzela Cristiano Ronaldo!

W drugiej połowie mecz były wyrównany, ale niestety zespół osłabił... Sekulski. Już w pierwszej połowie dostał żółtą kartkę za dyskusję z arbitrem.  Z kolei w 64. minucie arbiter uznał, że płocki napastnik symuluje faul i ukarał go kolejnym „żółtkiem”, a w efekcie czerwoną kartką!

Nafciarze nie dawali za wygraną, dążyli do trzech punktów i już chwilę później Hiszpański z kilku metrów powinien trafić głową na 2:1, ale nie trafił w bramkę. Gospodarze przycisnęli w końcowym kwadransie, ale Wisła wcale nie grała na czas. Siły wyrównały się siedem minut przed końcem, gdy czerwony kartonik zobaczył gracz Stali. To nie był wcale koniec, w 90. minucie za interwencję ręką na linii bramkowej Arkadiusz Baran ze Stali zobaczył czerwoną kartkę. Baran interweniował
po strzale Fabiana Hiszpańskiego, gdyż piłka zmierzała do siatki. Wisła miała rzut karny. Pewnym strzelcem okazał się Bartłomiej Sielewski i zrobiło się 2:1. Sędzia doliczył aż pięć minut, ale wynik nie zmienił się.

Na specjalne wyróżnienie za dzisiejszy występ zasłużył rewelacyjnie spisujący się rezerwowy bramkarz Marcin Kwiatkowski. Zastąpił on kontuzjwanego Seweryna Kiełpina i spisał się bardzo dobrze, chociaż od dłuższego czasu nie bronił. Na zakończenie warto wspomnieć o negatywnym bohaterze spotkania. Był nim niestety sędzia, Michał Zając, który trzeba przyznać mylił się w obie strony, jednak liczba żółtych i czerwonych kartek, które pokazał miała się nijak do tego co działo się na boisku... Co się dzieje w tym sezonie z polskimi sędziami?

W ósmej kolejce w środę 19 września o godz. 17 Wisła podejmie w Płocku zespół Olimpii Elbląg.

Stal Rzeszów – Wisła Płock 1:2 (1:1)

Bramki: Stal - 25.Daniel Koczon; Wisła - 45+1 Łukasz Sekulski (rzut wolny), 90. Bartłomiej Sielewski (rzut karny)

Żółte kartki:  Arkadiusz Baran, Dawid Florian /2x/, Kamil Jakubowski, Kamil Stachyra, Daniel Koczon, Andreja Prokić (Stal Rzeszów); Łukasz Sekulski /2x/, Paweł Magdoń (Wisła Płock)
Czerwone kartki:  Dawid Florian, Arkadiusz Baran (Stal Rzeszów); Łukasz Sekulski (Wisła Płock)

Sędziował:  Michał Zając (Sosnowiec)
Widzów: 800 (gości 50)

Stal Rzeszów: Tomasz Wietecha - Kamil Jakubowski (59. Andreja Prokić), Sebastian Przybyszewski, Arkadiusz Baran, Szymon Solecki, Tomasz Persona, Jakub Więcek (75. Ernest Szela), Dawid Florian, Michał Lisańczuk, Kamil Stachyra, Daniel Koczon.

Wisła Płock: Marcin Kwiatkowski - Łukasz Nadolski, Paweł Magdoń, Marko Radić, Arkadiusz Mysona, Jacek Góralski, Bartłomiej Sielewski, Krzysztof Janus (90. Rafał Zembrowski), Fabian Hiszpański, Łukasz Sekulski, Marcin Krzywicki (59. Masart Alves De Camargo).