Szalona końcówka, zwycięstwo na śniegu

Szalona końcówka, zwycięstwo na śniegu - Zdjęcie główne

SportPiłkarze Wisły Płock na zaśnieżonym boisku po niesamowitej końcówce pokonali w Suwałkach miejscowe Wigry 2:1 (0:0). Nie zaszkodziła im nawet czerwona kartka dla Pawła Magdonia.

W zimowej scenerii przebiegał mecz 14. kolejki drugiej ligii. W pierwszej połowie na boisku często rządził przypadek, bo było bardzo ślisko, ale lepsze sytuacje stworzyli Nafciarze.

W drugiej połowie w 69. minucie prowadzenie dla gości uzyskał Marcin Krzywicki. Ale w 85. minucie Wigry strzeliły na 1:1. Płocczan taki wynik nie satysfakcjonował, rzucili się do ataku i już dwie minuty później Marko Radić trafił pomarańczową piłką na 2:1! W 90. minucie drugą żółtą, a w rezultacie czerwoną kartkę zobaczył Magdoń, sędzia doliczył 4 minuty, ale Wisła utrzymała prowadzenie i wygrała kolejny trudny mecz!

Wisła objęła prowadzenie w tabeli, ale mające tyle samo punktów Puszcza Niepołomice i Wisła Puławy jeszcze nie grały w 14. kolejce. W sobotę 3 listopada Nafciarze podejmą u siebie Resovię.

Wigry Suwałki - Wisła Płock 1:2 (0:0)

0:1 Marcin Krzywicki 69.
1:1 Adrian Karankiewicz 85.
1:2 Tomasz Grudzień 87.

Wigry: 1. Salik - 4. Karankiewicz, 17. Lauryn, 16. Sołowiej, 13. Słowicki - 11. Grudziński (76, 19. Cesarek), 21. Łapiński, 10. Gondek (67, 2. Pianka), 3. Omilianowicz (57, 14. Pomian) - 8. Tuttas, 15. Wesołowski.

Wisła: 87. Kiełpin - 24. Nadolski, 23. Magdoń, 14. Radić, 31. Mysona - 17. Janus, 5. Sielewski, 4. Góralski, 9. Sekulski (76, 15. Mitura) , 16. Hiszpański (70, 8. Adamczyk) - 6. Krzywicki (80, 20. Grudzień).

Żółte kartki: Wesołowski, Słowicki, Tuttas, Pianka - Sielewski, Góralski, Magdoń (2)
Czerwona kartka: Magdoń (90. min. za drugą żółtą)
Sędziował: Sylwester Rasmus (Kujawsko-Pomorski ZPN)