Szalona końcówka, ale to Nafciarze górą!

Szalona końcówka, ale to Nafciarze górą! - Zdjęcie główne

Sport

Fantastycznie kończy się piłkarska jesień dla drugoligowej Wisły Płock. Nafciarze w niesamowitych okolicznościach pokonali dziś Garbarnię Kraków 1:0, zdobywając gola już w doliczonym czasie gry.

Przed tym spotkaniem było jasne,że płocczan czeka trudne zadanie, bo Garbarnia, choć 11. w tabeli, wygrała trzy ostatnie mecze. To się potwierdziło, Garbarnia była nieustępliwa. Pauzującego za kartki Marko Radicia zastąpi w szeregach gospodarzy Rafał Zembrowski. W ataku od pierwszych minut zobaczyliśmy Janusza Dziedzica.

Wisła miała w tym pojedynku sporo okazji, ale krakowianie długo nie tracili bramki. Kwadrans przed końcem meczu na placu gry pojawił się Łukasz Sekulski, zastąpił Marcina Krzywickiego. Okazało się, że to doskonałe posunięcie trenera Naafciarzy. Kilka minut przed końcem goście zostali ukaranu czerwoną kartką, a w doliczonym czasie – drugą! Płocczanie rzucili się do ataku, zwietrzyli szansę na gola w kilku ostatnich, rozpaczliwych akcjach.

Sędzia doliczył cztery minuty, szturm gospodarzy trwał. Po jednym z ataków ku radości piłkarzy, działaczy i kibiców trafił Sekulski, Wisła wygrała 1:0 i zainkasowała trzy bezcenne punkty!
Jest na drugim miejscu w tabeli, dającym awans, ma 3 punkty strat y do puszczy i 4 przewagi nad Puławami, mającymi jeszcze mecz zaległy (21 listopada u siebie z Łowiczem).

Wisła Płock – Garbarnia Kraków 1:0 (0:0)
1:0 Łukasz Sekulski (90.)

Wisła: Kiełpin – Nadolski, Magdoń, Zembrowski, Mysona (64. Mitura) – Janus, Góralski (84. Adamczyk), Sielewski, Hiszpański – Dziedzic –Krzywicki (75. Sekulski)

Garbarnia: Widawski – Ryś, Haxhijaj (46. Pluta), Metz (77. Wajda), Byrski – Leszczak (78.  Stokłosa), Uwakwe, Piszczek, Siedlarz, Fedoruk – Kozieł (64. Nwachukwu)

Żółte kartki: Hiszpański, Magdoń, Góralski – Siedlarz, Metz, Uwakwe, Byrski

Czerwona kartka: Byrski (druga żółta), Siedlarz (druga żółta)

Sędzia: Mariusz Korpalski (Toruń)

Widzów: 600

Inne wyniki 17. kolejki
: Stal Rzeszów - Wigry Suwałki 0:0, Olimpia Elbląg - Pelikan Łowicz 1:1, Motor Lublin - Concordia Elbląg 2:1, Stal Stalowa Wola - Radomiak Radom 1:1, Pogoń Siedlce - Znicz Pruszków 1:0, Puszcza Niepołomice - Wisła Puławy 2:0, Świt Nowy Dwór Mazowiecki – Unia Tarnów 0:0.