Świetny początek siatkarzy Wisły. Ale doświadczenie wzięło górę

Autor: | Zdjęcie: Krzysztof Kaźmierczak

Świetny początek siatkarzy Wisły. Ale doświadczenie wzięło górę - Zdjęcie główne

foto Krzysztof Kaźmierczak

Sport Siatkarze Wisły Płock po świetnej grze wygrali pierwszego seta z faworyzowanym Lnem Żyrardów. Ale później do głosu doszli gospodarze, mający w składzie siatkarzy nawet z Plusligową przeszłością i wygrali 3:1.

Siatkarska Wisła w tym sezonie występuje w mocno przemeblowanym składzie, do zespołu dołączyło wielu młodych, ale bardzo utalentowanych zawodników. Niestety, część z nich już nie gra w Wiśle lub ma kontuzje.

W pierwszej kolejce trzeciej ligi płocczanie wygrali pewnie u siebie z Zawkrzem Mława 3:0,  w drugim meczu doznali wyjazdowej porażki 1:3 z Jaguarem Wolanów, a w trzecim pokonali na wyjeździe Bór Regut 3:2.

W sobotę wymagania były znacznie wyższe, bo Wisła zagrała w Żyrardowie z miejscowym Lnem, który już w poprzednim sezonie był bliski awansu do drugiej ligi. Na dodatek płocczanie mają kilku kontuzjowanych graczy, co zdecydowanie zmniejsza pole manewru.

Ale pierwszy set - mimo braków w składzie - był popisem płocczan.

- Wszystkie elementy funkcjonowały świetnie, graliśmy bardzo dobrze, to była naprawdę super gra - mówi Jerzy Chęciński, prezes i trener siatkarskiej Wisły.

Wisła wygrała 25:23, ale doświadczeni rywale wyciągnęli wnioski. Zwłaszcza, że w ekipe z Żyradowa są siatkarze z nawet pierwszoligową przeszłością. Len wygrał kolejne trzy sety do 18, 20 i 19 i cały mecz 3:1.

- Porażka zawsze boli, ale w meczu z tak silnym rywalem były też plusy - mówi Chęciński. - W trzecim i czwartym secie mieliśmy swoje szanse, w tak osłabionym składzie walczyliśmy, nie było źle. Doświadczony rywal wyciągnął wnioski po pierwszym secie i zagrał dużo lepiej, ale różnica nie była duża.

Przed płocczanami kolejny trudny mecz. W piątej serii ligi Wisła zmierzy się w sobotę 13 listopada o godz. 17 w sali SP nr 23 w Płocku z innym z faworytów do czołowych miejsc - Trójką Kobyłka. Zapraszamy na trybuny, wstęp wolny!

Siatkarze Wisły Płock po świetnej grze wygrali pierwszego seta z faforyzowanym Lnem Żyrardów. Ale później do głosu doszli gospodarze, mający w składzie siatkarzy nawet z Plusligową przeszłością i wygrali 3:1.

Ale pierwszy set - mimi braków w składzie - był popisem płocczan.

- Porażka zawsze boli, ale w meczu z tak silnym rywalem były też plusy - mówi Chęciński. - W trzecim i czwartym secie mieliśmy swoje szanse, w tak osłabionym składzie powalczyliśmy, nie było źle. Doświadczony rywal wyciągnął wnioski po pierwszym secie i zagrał dużo lepiej, ale różnica nie była duża.

Pr\ed płocczanami kolejny trudny mecz. W piątej serii ligi Wisła zmierzy się w sobotę 13 listopada o godz. 17 w sali SP nr 23 w Płocku z innym z faworytów do czołowych miejsc - Trójką Kobyłka. Zapraszamy na trybuny, wstęp wolny!