Świetny mecz i pierwsze zwycięstwo Nafciarzy. Marsz w górę tabeli

Świetny mecz i pierwsze zwycięstwo Nafciarzy. Marsz w górę tabeli - Zdjęcie główne

SportW czwartej kolejce PKO BP Ekstraklasy Wisła Płock odniosła pierwsze zwycięstwo w rozgrywkach. Nafciarze w bardzo dobrym stylu pokonali w Krakowie swoją imienniczkę 3:0 (2:0).

Przed tym meczem obie drużyny miały po dwa punkty, żadna z nich jeszcze nie wygrała w ekstraklasie.

- Przed nami kolejny ciężki przeciwnik i musimy zrobić wszystko, by z Krakowa wrócić z uśmiechem na ustach - podkreślał trener Nafciarzy Radosław Sobolewski.

Okazało się, że był dobrym prorokiem. Płocczanie objęli prowadzenie już w 8. minucie po strzale głową Alana Urygi. W pierwszej połowie zespół z Płocka podkreślił swoją dominację drugą bramką. Płocczanie mieli przewagę, tuż przed przerwą Mateusz Szwoch dośrodkował z rzutu rożnego, a Damian Michalski z bliska strzelił na 2:0.

W drugiej połowie gospodarze dążyli do strzelenia bramki, ale płocczanie umiejętnie oddalali grę od własnego pola karnego. 20 minut przed końcem meczu na 3:0 podwyższył wynik Damian Rasak. Wykorzystał dośrodkowanie Patryka Tuszyńskiego i płocczanie mogli się cieszyć z wysokiego prowadzenia.

Gospodarze próbowali atakować, ale Wisła Płock nie dała sobie strzelić nawet jednej bramki. Płocczanie pokazali dobry futbol, wygrali po raz pierwszy w tym sezonie.

- Bardzo cieszy pierwsze zwycięstwo w sezonie. Jestem bardzo zadowolony z postawy podopiecznych, dobrze zareagowali po meczu z Legią. Dużo rozmawialiśmy na temat mentalu, bo w pierwszej połowie graliśmy ostatnio zbyt bojaźliwie, a w drugiej pokazaliśmy, że potrafimy grać. Cieszy, że trafiliśmy do drużyny, bo dzisiaj był to jeden z lepszych meczów odkąd jestem w Płocku - mówił po potyczce w Krakowie trener Radosław Sobolewski. - To był dobry mecz, trochę inny, przez zmianę strategii, bo chcieliśmy wysoko pressować i nie pozwalać Wiśle na rozgrywanie od tyłu, bo przez dobre akcje rywal się nakręca.

W piątej kolejce ligi Nafciarze zagrają na własnym boisku z Wartą Poznań (piątek, 25 września, godz. 18).

Wisła Kraków - Wisła Płock 0:3 (0:2)

0:1 - Alan Uryga 8'
0:2 - Damian Michalski 43'
0:3 - Damian Rasak 71'

Żółte kartki: Basha, Szot - Rasak.

Wisła Kraków: Mateusz Lis - Dawid Szot, Rafał Janicki, Adi Mehremić (46. Jakub Błaszczykowski), Maciej Sadlok - Gieorgij Żukow, Vullnet Basha (77. Nikola Kuveljić) - Yaw Yeboah (79. Aleksander Buksa), Chuca (46. Stefan Savić), Dawid Abramowicz - Jean Carlos Silva (77. Fatos Bećiraj)

Wisła Płock: Krzysztof Kamiński - Damian Michalski, Dušan Lagator, Alan Uryga - Damian Zbozień, Filip Lesniak, Damian Rasak (90. Maciej Ambrosiewicz), Ángel García Cabezali - Dawid Kocyła (72. Piotr Pyrdoł), Patryk Tuszyński (76. Cillian Sheridan), Mateusz Szwoch (72. Torgil Gjertsen).