Świetna passa Nafciarzy. Czołówka blisko

Świetna passa Nafciarzy. Czołówka blisko - Zdjęcie główne

SportPo twardej walce drugoligowi piłkarze Wisły Płock pokonali dziś w Stalowej Woli miejscową Stal 1:0 (0:0). Całą drugą połowę Nafciarze grali z jednym zawodnikiem mniej.

Nafciarze wiedzieli, że w Stalowej Woli będzie ciężko, bo miejscowi w ostatnich czterech meczach zdobyli 10 punktów i nie stracili nawet gola. Na stadionie w Stalowej Woli trwa modernizacja,więc kibice gości nie są wpuszczani na mecze.

Po kwadransie gry Wisła uzyskała lekką przewagę, a Stal czekała na kontry. Nie było jednak zbyt wielu sytuacji bramkowych. W 40. minucie sędzia ukarał czerwoną kartką Łukasza Nadolskiego, który zaatakował rywala wysoko podniesioną nogą. Kara była jednak szokująco duża.

Po przerwie na boisku w barwach Wisły nastąpiły dwie zmiany, na placu pojawili się Tomasz Grudzień i Fabian Hiszpański, zmienili Marcina Krzywickiego i Damiana Adamczyka. Mimo osłabienia Wisła rzuciła się do ataku. Opłaciło się. W 66. minucie po dośrodkowaniu Bartłomieja Sielewskiego i błędzie obrony Stali, Krzysztof Janus z kilku metrów strzelił gola na 1:0. Obie drużyny stworzyły jeszcze kilka dogodnych sytuacji, ale wynik nie zmienił się. Trzy bardzo ważne punkty dla płockiej Wisły!

Stal Stalowa Wola - Wisła Płock 0:1 (0:0)
0:1 Krzysztof Janus 66.

Stal: 1. Dydo - 22. Komada (53, 19. Widz), 3. Czarny, 5. Żmuda, 6. Sikorski (55, 7. Turczyn) - 9. Kantor, 14. Horajecki, 11. Łanucha, 17. Popielarz (61, 10. Białek), 23. Getinger - 16. Fabianowski.
Zawodnicy rezerwowi: 12. Zieliński, 4. Dąbek, 8. Kachniarz, 13. Majowicz.

Wisła: 87. Kiełpin - 24. Nadolski, 23. Magdoń, 14. Radić, 31. Mysona - 17. Janus (84, 3. Zembowski), 5. Sielewski, 4. Góralski, 8. Adamczyk (46, 16. Hiszpański), 15. Mitura - 6. Krzywicki (46, 20. Grudzień).

Zawodnicy rezerwowi: 1. Kwiatkowski, 7. Mosart, Pomorski, 9. Sekulski.
Żółte kartki: Komada, Kantor, Getinger - Góralski, Kiełpin
Czerwona kartka: Nadolski (41. min) za trącenie przeciwnika przy wybijaniu piłki wysoko podniesioną nogą
Sędziował:  Robert Marciniak (Małopolski ZPN)
Widzów: ok. 2 000