Reklama

Sukces w cieniu tragedii. Wojciech Bógdał mistrzem Europy

Opublikowano:
Autor:

Sukces w cieniu tragedii. Wojciech Bógdał mistrzem Europy - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Sport Płocczanin okazał się najlepszy w mistrzostwach Europy w paralotniarstwie rozgrywanych w Czechach. To drugi wielki sukces Bógdała w ostatnim czasie - zaledwie kilka tygodni temu zwyciężył również w Igrzyskach Sportów Nieolimpijskich. Niestety, podczas zawodów doszło też do tragicznego wypadku, w wyniku którego zmarł inny polski pilot.

Płocczanin okazał się najlepszy w mistrzostwach Europy w paralotniarstwie rozgrywanych w Czechach. To drugi wielki sukces Bógdała w ostatnim czasie - zaledwie kilka tygodni temu zwyciężył również w Igrzyskach Sportów Nieolimpijskich. Niestety, podczas zawodów doszło też do tragicznego wypadku, w wyniku którego zmarł inny polski pilot. 

Zawody rozpoczęły się 19 sierpnia, a Wojtek Bógdał objął prowadzenie już po pierwszej konkurencji. Po sześciu dniach zawodów płocczanin okazał się najlepszy spośród blisko 100 zawodników, a dziś na jego szyi zawisł złoty medal. Mistrz nie zachowa jednak tej pamiątki.

Bógdał zdecydował się oddać złoty medal rodzinie tragicznie zmarłego w czasie zawodów Mariusza Kozarzewskiego. 

- Swój złoty medal przekazałem rodzinie Mariusza, ponieważ był bardzo dobrze zapowiadającym się pilotem. W przyszłości mógł także zostać Mistrzem Europy, ale nie będzie mieć już tej możliwości - napisał na swoim profilu na Facebooku Bógdał. 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE