Sukces płocczan. Wywalczyli srebro [FOTO]

Sukces płocczan. Wywalczyli srebro [FOTO] - Zdjęcie główne

SportSrebrny medal wywalczyli zawodnicy Pływaka Płock podczas II Rundy Grand Prix Polski w Ratownictwie Wodnym.

Srebrny medal wywalczyli zawodnicy Pływaka Płock podczas II Rundy Grand Prix  Polski w Ratownictwie Wodnym.

W weekend w Ozorkowie odbyła się II Runda Grand Prix Polski w Ratownictwie Wodnym. W tej ogólnopolskiej imprezie wystartowało 146 zawodniczek i zawodników z 15 klubów z całego kraju. Rywalizowano w czterech konkurencjach indywidualnych oraz w najbardziej widowiskowym i prestiżowym wyścigu sztafetowym. Na zawodach nie zabrakło reprezentacji Klubu Pływania i Ratownictwa Sportowego „Pływak” w składzie: Katarzyna Janiszkiewicz, Patrycja Kolbiarz, Karolina Kowalska, Agata Olejniczak, Karolina Skwarska, Dominik Bruchajzer, Jakub Cichocki, Michał Kukla-Kuklewicz, Michał Porwat, Maciej Skwarski oraz trenerzy Paweł Powichrowski i Łukasz Szypryt.

Drugie miejsce i srebrny medal z czasem 1:38,84 zdobyła męska sztafeta 4*50 m z pasem ratowniczym w składzie Michał Porwat, Jakub Cichocki, Dominik Bruchajzer i Michał Kukla-Kuklewicz. W konkurencjach indywidualnych wszyscy zawodnicy poprawili swoje dotychczasowe osiągnięcia, a najlepiej zaprezentowali się Dominik Bruchajzer, który wśród juniorów w konkurencji 50 m holowanie manekina zajął czwarte miejsce z minimalną stratą do podium.

Katarzyna Janiszkiewicz popełniła niewielki błąd podczas swojego startu na dystansie 100 m ratownik i została zdyskwalifikowana, a uzyskała trzeci czas wśród juniorek. Bardzo cieszy postawa debiutantów (Michała Porwata, Karoliny i Macieja Skwarskich), którzy podeszli bardzo ambitnie do swoich startów i osiągnęli bardzo przyzwoite rezultaty zdobywając bezcenne doświadczenie przed grudniowymi Mistrzostwami Polski, które odbędą się w Płocku.