Sukces młodych szczypiornistów! Stanęli na podium Pucharu ZPRP Młodzików! [ZDJĘCIA]

Sport W półfinale młodzi płocczanie nieznacznie ulegli zespołowi z Krakowa, a w meczu o trzecie miejsce także zaserwowali spore emocje. Nafciarze ostatecznie wywalczyli brązowy medal!

Turniej został rozegrany w dniach 2-3 czerwca Legnicy. W półfinale zawodnicy SKF ORLEN Wisły Płock zagrali z SKS Kusy Kraków. Po pierwszej połowie płocczanie przegrywali 13:18, ale w drugiej odsłonie rozpoczęli odrabianie strat. Ostatecznie Nafciarze przegrali 35:37 i pozostała im walka o trzecie miejsce.

W meczu o brąz szczypirniści SKF ORLEN Wisły Płock walczyli ŚKPR Świdnica. Tu scenariusz był odwrotny - po pierwszej połowie to Wiślacy dość pewnie prowadzili (17:13), a w drugiej odsłonie przeciwnicy zabrali się za odrabianie strat. W ostatniej minucie na tablicy był remis po 29, a decydującą bramkę rzucił Miłosz Pszczółkowski, zapewniając swojemu zespołowi brązowy medal.

W finale MSPR Siódemka-Huras Legnica pokonała SKS Kusy I Kraków 46:34.