Strzelali Sheridan i Szwoch. Wisła wygrała w Tychach i awansowała do 1/16 finału - Zdjęcie główne

SportNafciarze wygrali pierwszy oficjalny mecz w sezonie 2020/21, pokonując w 1/32 Pucharu Polski I-ligowy GKS Tychy 2:1. Podopieczni Radosława Sobolewskiego awansowali do kolejnej fazy rozgrywek.

Minął niespełna miesiąc od ostatniego spotkania ligowego w poprzednim sezonie. Sytuację Nafciarzy dodatkowo komplikował fakt, że przez tydzień drużyna przebywała w kwarantannie po tym u jednego z zawodników wykryto zakażenie koronawirusem. Podopieczni Radosława Sobolewskiego zdali pierwszy egzamin i pokonali GKS Tychy.

Jedyną bramkę w 1. połowie zdobył Cillian Sheridan, a w drugiej połowie Mateusz Szwoch wykorzystał rzut karny podyktowany po faulu na Dawidzie Kocyle. Gospodarze odpowiedzieli jedną bramkę tuż przed końcem regulaminowego czasu gry.

GKS Tychy - Wisła Płock 1:2 (0:1)

0:1 Sheridan 26'

0:2 Szwoch 51' (k)

1:2 Szymura 89'

GKS Tychy: 91. Konrad Jałocha - 3. Łukasz Sołowiej, 4. Oskar Paprzycki, 8. Łukasz Grzeszczyk (C) (71, 7. Jakub Piątek), 11. Krzysztof Wołkowicz, 13. Łukasz Moneta (58, 14. Bartosz Biel), 15. Jan Biegański, 17. Sebastian Steblecki (71, 77. Kacper Piątek), 24. Dominik Połap (81, 20. Bartosz Szeliga), 30. Kamil Szymura, 32. Szymon Lewicki (58, 27. Damian Nowak).

Wisła Płock: 1. Krzysztof Kamiński  - 2. Damian Michalski, 9. Dawid Kocyła (77, 16. Adrian Szczutowski), 14. Mateusz Szwoch, 17. Hubert Adamczyk (68, 27. Torgil Gjertsen), 18. Alan Uryga (C), 23. Filip Lesniak (68, 6. Damian Rasak), 24. Angel Garcia Cabezali, 25. Jakub Rzeźniczak, 26. Cillian Sheridan (77, 8. Patryk Tuszyński), 30. Paweł Żuk (83, 89. Aleksander Pawlak).

Żółte kartki: Paprzycki, Połap - Lesniak, Garcia, Rzeźniczak.

Czerwona kartka: Paprzycki w 66. minucie (za drugą żółtą).

Sędzia: Marek Opaliński (Legnica).

Widzów: 2084.