Strzał sezonu w wykonaniu Kubisztala

Strzał sezonu w wykonaniu Kubisztala - Zdjęcie główne

SportW 10. kolejce PGNiG Superligi Wisła Płock gładko pokonała przedostatnią w tabeli Siódemkę Miedź Legnica. Kibicom z tej potyczki zostanie w pamięci ostatnia, niesamowita akcja pierwszej połowy.

W Orlen Arenie zjawiło się ok. 1500 widzów. Wisła rozpoczęła w składzie:Šego - Nikcevic, Nenadić, Toromanović, Kubisztal, Spanne, a więc z jednym Polakiem. Gospodarze wygrywali 4:1, ale koncentracja uleciała równie szybko, jak dokładność. Zwłaszcza w ataku, bo w bramkarza zaczęli trafiać Spanne i Nenadić. Bardzo drobiazgowi byli też sędziowie, irytując zarówno zawodników, jak i kibiców.

Po 20 minutach słabej gry na tablicy pojawił się wynik 9:7. O czas poprosił trener Nafciarzy Lars Walther, a jedną z jaśniejszych postaci w Miedzi był bramkarz Paweł Kiepulski. Ale po kilku paradach golkipera Wisły i dobrych kontrach gospodarze trafili cztery razy i zrobiło się 13:9. Na parkiecie pokazali się także Adam Twardo, Michał Zołoteńko i Paweł Paczkowski.

Wisła prowadziła po 29 minutach i 59 sekundach 15:9 i wszyscy w hali byli przekonani, że tak zostanie, choć Nafciarze mieli jeszcze rzut wolny bezpośredni. Do piłki podszedł Michał Kubisztal, a naprzeciw stanął mur z wszystkich graczy gości. Kubisztal niemal położył się w lewą stronę i precyzyjnym rzutem umieścił piłkę w siatce! Dostał za to owację na stojąco.

W drugiej połowie Wisła grała spokojnie, po 10. minutach  prowadziła 24:15.
Gra się wyrównała, po kwadransie przewaga gospodarzy w potyczce z przedostatnią wzrosła do 10 goli (27:17). Efektownie na kole prezentował się „Toro”. Siedem minut przed końcem było 30:20. Trzeba przyznać, że goście nie odpuścili, grali bardzo agresywnie w obronie. W końcówce w bramce Nafciarzy pojawił się Cezary Marciniak. Skończyło się różnicą 11 bramek.

Wisła Płock – Miedź Legnica 35:24 (16:9)

W
isła: M.Šego, C.Marciniak - C.Spanne(2), I.Nikčević(4), V.Ghionea(6, 2k), M.Toromanović(4), P.Nenadić(4), P.Paczkowski(4), A.Twardo, M.Zołoteńko(2), B.Kavaš(1), M.Kubisztal(6), F.Ilyés(2),

Miedź: P.Kiepulski, B.Dudek -  W.Czuwara, P.Piwko(3), A.Kryński(1), A.Skrabania(5, 2k), Ł.Jarowicz(3), A.Wojkowski(1), M.Prątnicki(2), P.Gregor(2), P.Wita(1), K.Adamski, B.Buchwald(6),

Upomnienia: I.Nikčević, M.Kubisztal, F.Ilyés - A.Skrabania, Ł.Jarowicz

Kary: Wisła 2 min (M.Kubisztal 2 min) - Miedź 8 min (B.Buchwald 2 min, Ł.Jarowicz 2 min, P.Piwko 2 min, P.Wita 2 min).