Reklama

Sto procent skuteczności naszych wioślarzy

Opublikowano:
Autor:

Sto procent skuteczności naszych wioślarzy - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Sport W Mistrzostwach Polski Juniorów wystartowało sześć płockich osad. Ich zdobycz to sześć medali – jeden złoty, trzy srebrne i dwa brązowe.

W Mistrzostwach Polski Juniorów wystartowało sześć płockich osad. Ich zdobycz to sześć medali – jeden złoty, trzy srebrne i dwa brązowe.

Niewiele płockich klubów pochwalić się może takimi osiągnięciami, jakie stały się udziałem wioślarzy. Czternastoosobowa ekipa Płockiego Towarzystwa Wioślarskiego i Szkoły Mistrzostwa Sportowego przy Zespole Szkół Technicznych wzięła udział w Mistrzostwach Polski Juniorów odbywających się w Kruszwicy na jeziorze Gopło.

W miejscu, które znane jest głównie dzięki legendzie o Królu Popielu, płocczanie spisali się rewelacyjnie. Żaden z nich nie wrócił do domu bez medalu. Najwięcej powodów do zadowolenia mieli Piotr Szczepański, Kamil Kamiński, Kamil Lewandowski, Michał Lewandowski, Patryk Pełka, Damian Rutkowski, Filip Sikorski i Mateusz Goliszewski oraz sternik Konrad Kalacki, którzy sięgnęli po Mistrzostwo Polski w ósemce. Płocczanie wręcz zdeklasowali Lotto Bydgostię i Bydgoskie Towarzystwo Wioślarskie, wyprzedzając ich osady o półtorej długości łodzi.

Krzysztof Pawłowski, Konrad Pawlak, Kamil Lewandowski,  Michał Lewandowski i sternik Konrad Kalacki sięgnęli po srebrne medale w czwórce ze sternikiem. Podobnym osiągnięciem pochwalić się mogą również Krzysztof Pawłowski, Konrad Pawlak i sternik Łukasz Gołębiewski płynący w dwójce ze sternikiem oraz Piotr Szczepański i Kamil Kamiński w dwójce bez sternika. W tej samej konkurencji brązowy medal wywalczyli Marcin Krysiński i Igor Smoliński.

Ostatni (brązowy) krążek dla Płocka wywalczyli Patryk Pełka, Damian Rutkowski, Marcin Krysiński i Igor Smoliński w czwórce bez sternika. Wszystkie płockie osady są prowadzone przez trenerów Piotra Sałkowskiego i Bogdana Zalewskiego.

We włoskim Varese rozpoczną się niebawem Młodzieżowe Mistrzostwa Świata. Wśród reprezentantów Polski na tę imprezę znaleźli się trzej płocczanie: Damian Salak, Łukasz Krajewski i Damian Plewiński. Wszyscy popłyną w ósemce.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE