Stal rozmontowana. Syprzak razy siedem

Stal rozmontowana. Syprzak razy siedem - Zdjęcie główne

SportSzczypiorniści Wisły Płock po twardym, zaciętym meczu pokonali w niedzielny wieczór SPR BRW Stal Mielec 34:31 (18:17).

W pierwszej połowie ligowej potyczki w Orlen Arenie gospodarzom szło jak po grudzie, przegrywali nawet trzema bramkami. W samej końcówce po trafieniach Michała Zołoteńki, Bostjana Kavasa i Kamila Syprzaka gospodarz wyszli na prowadzenie 18:17.

W drugiej połowie Wisła po ośmiu minutach odskoczyła na 25:20 i kontrolowała sytuację. Stal kilka razy zmniejszała stratę do trzech goli, ale na więcej gości nie było stać. Z dobrej strony pokazał się Syprzak, trafił siedem razy. Aż osiem goli zdobył Christian Spanne (1 z karnego).

Wisła Płock - Stal Mielec 34:31 (18:17)

Wisła: M.Wichary, M.Seier - C.Spanne(8, 1k), A.Wiśniewski(5), J.Bäckström(1), K.Syprzak(7), Z.Kwiatkowski, M.Kubisztal(3), N.Eklemović(1), B.Kavaš(4), M.Zołoteńko(3), P.Paczkowski(2)

Stal: A.Wolański, P.Kiepulski - P.Wilk(1), L.Janyst(5), M.Chodara, R.Gliński, M.Basiak(1), D.Kubisztal(4), W.Jędrzejewski(1), P.Gawęcki(3), A.Babicz(3), M.Szpera(6), G.Sobut(7, 1k)

Upomnienia: Z.Kwiatkowski, K.Syprzak, M.Kubisztal - W.Jędrzejewski, D.Kubisztal, M.Szpera
Kary: Orlen Wisła 6 min (Z.Kwiatkowski 4 min, B.Kavaš 2 min) - Stal 10 min (M.Basiak 4 min, L.Janyst 2 min, D.Kubisztal 2 min, M.Chodara 2 min).

Zdjęcia z meczu można obejrzeć w naszej galerii: Wisła Płock - Stal Mielec 34:31 (18:17)