Stal bez szans z Nafciarzami. 11 trafień Kosorotowa [ZDJĘCIA]

Sport Trzeci mecz ligowy, trzecie zwycięstwo ORLEN Wisły Płock. W środę płocczanie zdecydowanie pokonali na własnym parkiecie Stal Mielec 37:19 (20:9).

Od początku pojedynku ze Stalą, mającą na koncie zero punktów Nafciarze zaakcentowali, kto będzie dominował w tym pojedynku. Do siatki mielczan trafiali kolejno Michał Daszek, Siergiej Kosorotow i Mikołaj Czapliński. Po 6 minutach Wisła wygrywała 3:0.

Goście nieco opanowali sytuację, bramkę zdobył m,in. były Nafciarz Bartosz Wojdak, zrobiło się 6:4. Ale Wisła przy dopingu własnej publiczności ponownie pokazała kilka dobrych akcji i w 20. minucie po golu Daszka odskoczyła na 11:6. Trener Stali poprosił o czas.

Nie pomogło, bo nakręceni Nafciarze za sprawą Krzysztofa Komarzewskiego i Kosorotowa doprowadzili do wyniku 14:6. Do przerwy tablica pokazywała wynik  20:9 dla gospodarzy!

Aż osiem razy (z 10 rzutów) do siatki trafił Rosjanin Kosorotow, wykorzystał m.in. wszystkie trzy rzuty karne.

W drugiej połowie, na kwadrans przed końcem, płocczanie prowadzili 28:14. Przewaga stopniowo rosła, różnica klas była widoczna. Ostatnią bramkę zdobył Komarzewski, a gospodarze wygrali 37:19. Warto podkreślić, że Adam Morawski obronił aż 11 z 21 rzutów mielczan. A Admir Ahmetasevic ma nad czym pracować, bo zatrzymał zaledwie 1 z 10 rzutów rywali.

ORLEN Wisła Płock - Stal Mielec 37:19 (20:9)

Najwięcej bramek dla Wisły: Kosorotow 11, Czapliński, Serdio - po 6, Daszek, Lucin - po 4.